Sveika gyvensena tampa šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalimi, mes rūpinamės ne tik savo fiziniu pasirengimu, bet ir vitaminų praturtina mityba. Norėdami, kad mūsų maistas būtų subalansuotas ir sveikas, vis daugiau jo ruošimu rūpinamės patys. Tam, kad maisto ruošimas būtų paprastesnis procesas, kad jo metu išnaudotume kuo mažiau energijos ir skirtume tam laiko, reikia pasirūpinti atitinkamais aparatais, kurie padėtų mums tai įgyvendinti.

Buitinė technika

Buitinė technika šiais laikais yra tapusi neatsiejama žmonių gyvenimo dalimi. Su ja mes gaminamės įvairiausius sveikus maisto produktus, greičiau sutarkuojame daržoves ar vaisius, susiplakame kokteilį. Maisto džiovintuvas – tai dar viena buitinės technikos rūšis, praverčianti tais atvejais, kai norima susidžiovinti mėgstamus maisto produktus. Tikriausiai kiekvienas esame girdėjęs, kad vaisių ir daržovių nauda žmogaus organizmui yra labai teigiama, jie gali būti ne tik puikiu užkandžiu tarp patiekalų, bet ir naudojami kaip priedas salotose ar kitose sveikuose patiekaluose. Tikriausiai esate pastebėję, kad prekybų centruose džiovintų vaisių, grybų, uogų ar daržovių kainos yra pakankamai didelės, o ilgiau pastovėję produktai praranda savo formą ir estetinį vaizdą. Taip pat įvairūs gamintojai į tokius produktus dėl skonio įdeda daug nereikalingų cukrinių angliavandenių, kurių daugelis stengiasi vengti. Maisto džiovintuve išdžiovintas maistas neturi pridėtinio cukraus, produktus galite susidžiovinti tada, kai norėsite juos valgyti, todėl jį turėti savo virtuvėje tiesiog yra privalu.

Vaisių džiovintuvas

Vaisių džiovintuvai yra prie sveikos mitybos labai prisidedantys aparatai, kurie greitai ir be didelio vargo sudžiovina mėgstamus vaisius. Su vaisių džiovykle išdžiovinti vaisiai praturtina žmogaus mitybą, nes išlaiko maistingas medžiagas. Žmonės, džiovindami vaisius vaisių džiovyklėse, gali patys reguliuoti pridėtinio cukraus įdėjimą, ir jo dėtis tiek kiek norisi arba iš vis nesidėti.

Elektrinė vaisių džiovyklė susideda iš kelių sietelių, ant kurių yra padedami norimi džiovinti vaisiai. Tada tie sieteliai yra įdedami į vaisių džiovyklę. Džiovyklė vaisių veikia labai paprastai, joje yra tam tikras mechanizmas, kuris ne tik kaitina vaisius, bet ir vėdina, todėl tokiu būdu yra pasiekiamas greitas ir maksimalus vaisių išdžiūvimo variantas. Beje, karštas oras, esantis šioje džiovyklėje, iš vaisių pašalina visą vandenį, tačiau maisto produktai išlaiko visas maistingas ir reikalingas maisto medžiagas, vitaminus.

Vaisių džiovintuvas gali džiovinti pačius įvairiausius vaisius. Į šį aparatą galite dėti obuolius, kriaušes, abrikosus, bananus, mangus, slyvas ir visus kitus vaisius, kuriuos valgote ir mėgstate džiovintus.

Apie vaisių džiovyklę atsiliepimai yra patys geriausi. Tai prietaisas, kuris padėjo ne vienai namų šeimininkei greitai ir paprastai gauti mėgstamus džiovintus maisto produktus. Žinoma, rinkdamiesi buitinę techniką, pasidomėkite plačiau, kad nusipirktumėte tikrai optimalų variantai, o atsiliepimai būtų kuo geresni. Pats vaisių džiovinimas yra labai senas būdas konservuoti maisto produktus, o su vaisių džiovykle jis tapo greitas ir paprastas.

Daržovių džiovyklė

Daržovių džiovyklė yra skirta džiovinti įvairioms daržovėms. Daržovių džiovyklėje galėsite džiovinti pačias įvairiausias, savo mėgstamas daržoves. Rekomenduojama prieš džiovinimą jas nuplauti ir supjaustyti vienodais gabaliukais, kad džiūvimo procesas vyktų tolygiai. Jos principas yra toks pats kaip ir vaisių džiovyklės, todėl neretai galima vienu metu įsigyti vaisių-daržovių džiovyklę. Išdžiovintos daržovės taip pat kaip ir vaisiai išlaiko naudingas medžiagas, tai yra labai tinkamas užkandis kiekvienam žmogui. Džiovintos daržovės gali labai paskaninti mėgstamą patiekalą, jos tinkamos duoti net ir mažamečiams vaikams.

Grybų džiovintuvas

Grybų džiovintuvas yra skirtas džiovinti įvairiems grybams. Dažniausiai grybus, kuriuos planuojate džiovinti, rekomenduojama supjaustyti mažais gabaliukais ar juostelėmis, kad džiūvimo procesas būtų greitesnis ir būtų pasiekti atitinkami rezultatai. Grybų džiovintuvas išdžiovina bet kokius grybus, tai gali būti ir voveraitės, ir baravykai, ir pievagrybiai. Svarbiausia, kad grybai išlaiko savo maistingas medžiagas, yra sveiki, juos galima dėti į įvairius patiekalus, pavyzdžių, grybų sriubą, virtinukus su grybais, cepelinus, grybų padažus ir bet kur, kur sugalvojate. Džiovinti grybai tikrai praturtina kepinių skonį, o geriausia yra tai, kad jais galite džiaugtis visus metus iš eilės, o ne tik sezono metu.

Kombinuoti maisto džiovintuvai

Dažnai gamintojai siūlo jau kombinuotus maisto džiovintuvus. Vaisių ir daržovių džiovyklė yra dažniausias kombinuotas pasirinkimas. Vaisių-daržovių džiovyklės gali džiovinti tiek vaisius, tiek daržoves, kadangi turi tam tikras funkcijas, kurios leidžia džiovinti tokio tipo maisto produktus. Taip pat mūsų elektroninėje parduotuvėje rasite ne tik vaisių-daržovių džiovykles, bet ir vaisių-grybų džiovykles ir džiovykles, skirtas džiovinti įvairiems maisto produktams.

Taip pat reikia paminėti, kad galite džiovinti ne tik vaisius, daržoves ar grybus, bet ir kitokius maisto produktus. Į džiovintuvus galima dėti įvairias sėklas, žoleles, net ir mėsą, tačiau išsirinkite tinkamiausią džiovintuvą, kad jis greitai ir be didelių išteklių išdžiovintuvų norimus produktus. Apie tai ką ir kokiame džiovintuve galima džiovinti, konsultuokitės su specialistais, kurie žinodami džiovintuvo galingumą ir kitas teigiamas savybes, galėtų patarti, kurį verta pirkti ir dėl kokių priežasčių.

Prieš įsigydami džiovintuvą, atkreipkite dėmesį į :

  • Sietelius. Į sietelius svarbu atkreipti dėmesį todėl, kad kuo jų daugiau turi maisto džiovintuvas, tuo vienu metu galima džiovinti daugiau produktų. Dažniausiai sietelių skaičius svyruoja nuo 3 – 10, tačiau kai kurie džiovintuvai jų gali turėti ir daugiau, o jų įdėjimą ir išėmimą gali reguliuoti pats vartotojas, – tai yra labai patogu.
  • Džiovintuvo talpą. Talpa yra susijusi ir su sietelių vienetų kiekiu džiovintuve. Daugelis maisto džiovintuvų pasižymi 8 – 15 l talpa, o kuo ji didesnė, tuo daugiau mėgstamų produktų telpa į džiovintuvą ir su mažesniais elektros ištekliais galima gauti daugiau naudos.
  • Galingumą. Kuo džiovintuvo galingumas yra didesnis, tuo mėgstami vaisiai, daržovės, grybai ar uogos džiūsta greičiau. Kad ir ką planuotumėte džiovinti, rinkitės galingesnį džiovintuvą, kadangi jis yra greitesnis, todėl išnaudoja mažiau energijos.
  • Apsaugą nuo perkaitimo. Tai yra svarbus aspektas, kadangi apsauga nuo perkaitimo garantuoja, kad aparatas neperkais ir automatiškai išsijungs tokiu atveju, kai bus pasiekta pernelyg aukšta temperatūra.
  • Automatinį išsijungimą. Rinkitės automatiškai išsijungiantį maisto džiovintuvą, kuris išsijungs tada, kai jūs nustatysite. Tai yra labai patogu, kadangi galėsite palikti džiūti produktus net ir nakties metu ar kai išvažiuosite į darbą, kadangi būsite tikri, jog prietaisas išsijungs ir bereikalingai neveiks tada, kai bus viskas išdžiūvę.

B-a.eu internetinėje parduotuvėje rasite įvairius maisto džiovintuvus, kuriuos įsigyti galėsite tiesiog internetu. Maisto džiovintuvų kaina skiriasi, ji priklauso nuo tokių aspektų, kaip: kam džiovintuvas yra skirtas džiovinti, ar į jį vienu metu telpa daug produktų, ar mažiau, taip pat nuo gamintojo ir įvairių papildomų džiovintuvo priedų. Jeigu sunku išsirinkti, apie tai visada teiraukitės pas mus dirbančių specialistų, kurie patars ir padės apsispręsti, kuri prekė jums yra reikalingiausia ir tinkamiausia.