Pinigų grąžinimo garantija
Saugumo garantija
Geros kainos

EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn

Sienų konstrukcinės medžiagos internetu

Naujienos Visos naujienos

Keraminė fasado apdailos plyta Lode Janka 250x120x65

Užsakoma. Klauskite
Buvusi kaina: 0.48 €

Keraminė fasado apdailos plyta Lode 'Vecais Janka' 250x120x65

Užsakoma. Klauskite
Buvusi kaina: 0.48 €

Keraminė fasado apdailos plyta Lode 'Janka' 250x60x65

Užsakoma. Klauskite
Buvusi kaina: 0.26 €

Keraminė fasado apdailos plyta Lode 'Vecais Janka' 250x60x65

Užsakoma. Klauskite
Buvusi kaina: 0.26 €

Keraminė fasado apdailos plyta Lode 'Janka' 250x120x88

Užsakoma. Klauskite
Buvusi kaina: 0.92 €

Keraminė fasado apdailos plyta Lode Asais Janka 250x85x65

Užsakoma. Klauskite
Buvusi kaina: 0.32 €
 
Populiariausios prekės Visos populiariausios prekės

Silikatiniai blokai ARKO M18 340x180x198

Užsakoma. Klauskite

Blokai BAUROC Classic 250

Kaina: 81.83 €

Fibo pamatiniai blokeliai 200 mm

Kaina: 78.63 €

Blokeliai YTONG FORTE PP2.5/0.4 S+GT 599x199x240

Kaina: 77.00 €

Blokai ROCLITE 250/200 (1,92 m³)

Kaina: 74.93 €

Blokeliai Fibo Proof, 490x185x200, 5 MPa

Kaina: 105.94 €
 

Kaip pasirinkti optimalią medžiagą namo sienų statybai?

 

Kaip pasirinkti optimalią medžiagą namo sienų statybai?
Namo statyba – tai nuolatinis sprendimų ir variantų ieškojimas bei galutinis jų pasirinkimas. Kiekvienas žingsnis turi savo estetinę, funkcinę ir finansinę prasmę bei daro įtaką galutiniam rezultatui. Kai kuriuos klaidingus arba netikslius sprendimus ateityje bus galima ištaisyti sąlygiškai mažomis išlaidomis (pvz., langų ar grindų dangos, interjero pakeitimas), tačiau kiti sprendimai (pvz., sienų konstrukcija ar pamatai) bus nepataisomi. Todėl Jūsų apsisprendimas turi būti tvirtas ir svarbiausia, itin gerai apgalvotas.

Į ką pirmiausiai atkreipti dėmesį renkantis medžiagą sienų statybai ?
Reikėtų atkreipti dėmesį į keletą esminių kriterijų. Vienas jų - namo architektūriniai sprendimai. Jeigu namo viduje projektuojamos didelės erdvės ar dideli langai, rekomenduotina pasirinkti tvirtesnę medžiagą negu 10 MPa. Minkštesnes medžiagas reikės papildomai stiprinti (remiant perdangos ir stogo konstrukciją), naudoti metalines konstrukcijas ar ieškoti kitų sprendimų. Tam sugaištama ir laiko, ir išleidžiama daugiau pinigų. Pertvaros, t.y. vidinės sienos, yra skirtos patalpoms atskirti optiniu, funkciniu bei akustiniu požiūriu. Pasirinkus didesnio tankio ir sunkesnes statybines medžiagas kiekviena patalpa bus jaukus poilsio kampelis.
Taip pat svarbu, kurių metų laiku statote namo sienas. Jeigu iki rudens pradžios nesuspėsite uždengti stogo arba namas statomas netoli vandens telkinių, geriau rinktis tas medžiagas, kurių įmirkis mažesnis nei 20%.

Ar reikalinga įvertinti sienų konstrukcinės medžiagos stiprį? Gal svarbiau yra šiluminė varža?
Renkantis sienų konstrukcijos medžiagas pirmiausia reikia išsiaiškinti jų paskirtį. Laikančiojo mūro paskirtis yra atlaikyti įvairias apkrovas, o termoizoliacinių medžiagų – suteikti sienoms šiluminę varžą. Ta pati medžiaga negali turėti abiejų savybių...
Šiuo metu rinkoje yra platus statybinių medžiagų pasirinkimas, kurių tvirtumas yra nuo 1 MPa iki 20 MPa. Kuo didesnis medžiagos stipris gniuždant, tuo mažesnė šiluminė varža. Ir atvirkščiai, kuo didesnė šiluminė varža, tuo statybinis blokelis minkštesnis.
Namo sienos skirtos tam, kad atlaikytų įvairias apkrovas: stiprį gniuždant, kerpant, lenkiant. Jos ne tik turi atlaikyti perdangų, stogo, vėjo, sniego, ledo apkrovas, bet ir apkrovas, kurios atsiranda kuriant namų vidaus interjerą. Statant dviaukščius namus iš mažo tvirtumo medžiagų, būtinas gelžbetoninio žiedas aplink visą mūro perimetrą. Jo šilumos varža daug mažesnė nei statybinio bloko. todėl jam reikėtų storesnio termoizoliacinio sluoksnio nei sienoms. Kitaip bus šalčio tiltas, kuris niekais pavers namo šiltinimą.
Rekomenduojame rinktis silikatinius blokus ARKO M, kurių stipris gniuždant yra per 10 MPa.

Ką reikėtų žinoti apie dažnai minimą drėgnio rodiklį?
Šis rodiklis yra labai svarbus. Drėgnio rodikliu vadinamos dvi skirtingos savybės: įmirkis ir įdrėkis(drėgnis). Nors jos abi susijusios su vandens kiekiu gaminyje, šios savybės nustatomos skirtingais bandymais. Įmirkis – kiek padidėja gaminio svoris jį mirkant 48 h vandenyje. Bandymas atliekamas taip: išdžiovintas gaminys pasveriamas, po to 48 h mirkomas vandenyje, vėl pasveriamas - gautų rezultatų santykis ir bus „įmirkis“. Įdrėkis (drėgnis) – kiek sumažėja gaminio svoris jį džiovinant iki pastovios masės. Bandymas atliekamas taip: gaminys pasveriamas, džiovinamas džiovykloje, sveriamas kas 24h, kai svorio pasikeitimai mažesni kaip 0,2% visos masės, laikoma kad gaminys išdžiūvęs. Išdžiūvusio gaminio ir pradinis gaminio svorių santykis ir bus įdrėkis(drėgnis).
Rekomenduojama, kad mūro medžiagos įmirkis būtų ne mažesnis nei 7 %. Jeigu jis lygus arba mažesnis, mūrijimui reikia naudoti klinkerio plytom skirtą mūro mišinį.
Kuo medžiagos įmirkis didesnis (daugiau kaip 50 %), tuo medžiagą daugiau reikia saugoti statybų metu. Po darbo ar lietingomis dienomis būtina mūrą uždengti hidroizoliacine medžiaga, žiemos metu blokai turi būti sandėliuojami taip, kad būtų apsaugoti nuo sniego ir ledo. Apsaugotas nuo tiesioginės drėgmės veikimo akyto betono gaminys tik po 150 parų atiduoda perteklinę drėgmę. Pastačius namą reikia uždengti stogą ir 5 mėnesius laukti kol galėsime namą šiltinti ar daryti vidinę apdailą.