Pasiūlymai
Atpigo Granito plytelės G640 Granito ir marmuro apdailos plytelės
1.11 € 5.80 € / 1 vnt

Atpigo Granito plytelės G664 Granito ir marmuro apdailos plytelės
1.23 € 1.62 € / 1 vnt

Atpigo Granito plytelės SKALŪNAS Granito ir marmuro apdailos plytelės
4.84 € 6.05 € / 1 vnt

Atpigo Granito plytelės G603 šiurkščios Granito ir marmuro apdailos plytelės
1.45 € 1.55 € / 1 vnt

Apdailos plytelės H 480x190 mm Akmens masės apdailos plytelės

Dirbtinis akmuo Akmens masės apdailos plytelės
20.45 € / 1 kv.m

Populiariausios prekės

Ką reikia žinoti, renkantis plyteles?

Plytelių patraukli išvaizda, ilgaamžiškumas bei nesudėtinga priežiūra lemia, kad tiek daug žmonių nusprendžia jas rinktis grindų, sienų ar kitokiai apdailai. Plytelės gaminamos iš kietų medžiagų, tokių kaip molis ar akmuo. Jos yra natūraliai atsparios drėgmei bei įvairiems pažeidimams, ir, skirtingai nuo kiliminės dangos, plytelės gali tarnauti ilgus metus. Ko gero vienintelis neigiamas aspektas, kalbant apie plyteles, yra santykinai nemaža jų kaina. Vis dėlto, ji gali labai svyruoti, priklausomai nuo plytelių tipo ir paskirties, todėl kiekvienas pirkėjas gali rinktis jam prieinamiausią variantą. Prieš renkantis svarbu žinoti, kur plytelės bus klijuojamos ir kokio tipo plytelių reikia. Tik nusprendus, kokios plytelės yra tinkamiausios, galima pradėti paieškas.

Pirmiausia nuspręskite, kurį kambarį ar jo dalį dekoruosite plytelėmis, pasirinkite plytelės dydį ir formą. Turėkite galvoje, kad didesnes plyteles priklijuoti reikiamoje vietoje yra paprasčiau. Tada išmatuokite kambarį: taip sužinosite patalpos plotą kvadratiniais metrais, kas yra būtina, norint apskaičiuoti apimamą paviršiaus plotą. Sužinojus apimamą plotą, galima spręsti kiek plytelių reikės. Plytelių klijavimas, ypač naudojant gerus klijus, – visai nesudėtingas darbas: sienos ar grindų plotas, kuriame telpa 10-12 plytelių, ištepamas klijais ir prie jo prispaudžiamos plytelės. Perpjautos plytelės klijuojamos paskiausiai. Maždaug po 24 val. Tarpai tarp plytelių užtepami glaistu.

Mažos plytelės

Mažos plytelės dažnai yra vadinamos mozaikomis. Jų skersmuo – apie 1 cm. Tokios plytelės yra tiesiog nepamainomos ten, kur labai svarbios smulkios detalės. Dažniausiai tokios plytelės naudojamos virtuvėse arba įvairiuose dekoratyviniuose projektuose. Paprastai yra formuojamos į kvadrato formos ornamentus, bet dažnai pateikiamos ir apskritimo ar kitokia nelygine forma.

Stačiakampės plytelės

Stačiakampės plytelės yra plačiai naudojamos namuose: voniose, virtuvėse, grindims, balkonams ir t.t. Dažniausiai šios plytelės būna klijuojamos eilėmis, taip sukuriant plytų sienos vaizdą. Renkantis šias plyteles, ieškokite tokių plytelių, kurios yra mažiausiai 8 mm storio: tai garantuoja plytelių stiprumą ir ilgaamžiškumą, esant bet kokiam dengimo plytelėmis planui.

Grindų plytelės

Šiais laikais beveik bet kuri plytelė gali būti panaudota grindų klojimui. Kaip jau minėta, dažniausiai tam naudojamos didesnių matmenų plytelės, nes jas kloti yra paprasčiau. Grindis iškloti mažomis plytelėmis užtruktų kur kas ilgiau. Be to, naudojant dideles plyteles, esama mažiau sujungimo linijų, todėl grindys atrodo mažiau apkrautos.

Glazūruotos ir neglazūruotos plytelės

Glazūruotos plytelės paviršius yra padengtas stiklišku, vandens nepraleidžiančiu sluoksniu - glazūra. Glazūra turi būti termiškai atspari ir atspari skeldėjimui. Pirkdami tokias plyteles turėtumėte aiškiai nurodyti pardavėjui plytelių paskirtį, bei tai, kokiomis sąlygomis jos bus naudojamos. Išorės apdailai naudojamos akmens masės plytelės. Vienai patalpai kloti pirkite vieno kodo, atspalvio ir kalibro plytelės. Jei planuojate sienų apdailai naudoti skirtingų kodų plyteles, įsitikinkite, kad plytelės būtų vienodo kalibro. Glazūruotos grindų plytelės pagal atsparumą dilumui skirstomos į 5 klases. Plytelių atsparumas dilumui pasirenkamas pagal paskirtį. Svetainėse, virtuvėse, prieškambariuose, dengtose verandose ir pan. patartina kloti ne žemesnės kaip 3 dilumo klasės plyteles. 5 dilumo klasės plytelės skirtos gyvenamosioms, gamybinėms ir visuomeninės paskirties patalpoms, kuriose itin intensyviai vaikštoma.

Akmens masės plytelės

Itin aukštu patvarumo lygiu pasižymi akmens masės plytelės, kurios gaminamos iš labai smulkios frakcijos molio. Jos išdegtos aukštoje temperatūroje ir tiks intensyvaus naudojimo patalpoms. Jos ilgaamžės, atsparios trinčiai ir temperatūros pokyčiams. Plytelių paviršiai gali būti lygūs, gruoblėti (atsparūs slydimui), glazūruoti, raštuoti ar visiškai poliruoti. Kadangi smulkus molis stipriai supresuotas, jos yra itin laidžios šilumai - nesunkiai įšyla, atsparios mechaniniam poveikiui.

Keraminės plytelės

Labai praktiška ir populiari grindų danga, tinkanti ir visuomeniniams pastatams, ir gyvenamosioms patalpoms. Šiuolaikinės plytelės dizainu ir spalvų įvairove gerokai lenkia kitas dangas – rinktis čia galima nuo švelnių pastelinių iki rėksmingų spalvų ar plytelių su šviečiančiais neoniniais akcentais - tai puiki galimybė kurti nepakartojamą namų dizainą. Virtuvėje ir vonioje, kur reikalinga ilgaamžė, nebijanti drėgmės ir lengvai prižiūrima danga, keraminės plytelės - geriausias pasirinkimas. Nuo plytelių paviršiaus priklauso ir jų klojimo vieta. Akmens paviršių ar gruoblėtą molio aslą imituojančios plytelės puikiai tiks kaimiško stiliaus interjerui, bet sumaniai priderintos, jos pagyvins ir šiuolaikišką vonios kambarį. Reikia pabrėžti, kad šildomoms grindims tinka visos keraminės grindų plytelės.

Klinkerinės plytelės

Klinkerio plytelės porėtos, todėl sukaupia ir ilgai išlaiko šilumą - tai itin aktualu esant šildomoms grindims. Be to, tokios plytelės labai tvirtos ir atsparios šalčiui - jose puikiai suderinti akmens masės ir paprastos keramikos privalumai. Klinkerio plytelės gali būti glazūruotos arba ne - pastaruoju atveju joms gali būti reikalingi papildomi impregnantai. Grindų klinkerio plytelės kiek storesnės nei akmens masės ar keramikos. Klinkerio plytelės - viena iš natūraliausių dangų, tinkančių tiek vidaus, tiek lauko apdailai.

Marmuro plytelės

Marmuro plytelės namams suteikia prabangos, tačiau tai gana minkšta danga, jos negalima valyti šveičiamaisiais valikliais ar šepečiais, todėl jos vieta - palangės, atbrailos ar sienos. Marmuras - įvairiaspalvė kristalinė uoliena, išsiskirianti puikiomis dekoratyviomis savybėmis.

Pirmos ir antros rūšies plytelės

Kuo skiriasi pirmos ir antros rūšies plytelės? Pagrindiniai skirtumai – paviršiaus defektai ir matmenų tikslumas.

Pirmai rūšiai priskiriamos plytelės, kurių paviršiaus kokybę apibrėžiantis standartas nurodo, jog mažiausiai 95 % plytelių turi būti be matomų defektų, gadinančių bendrą išklotų plytelių vaizdą. Antros rūšies plytelių paviršiaus defektų gali būti daugiau. Defektų kiekį, dydį ir pobūdį kiekvienas gamintojas nustato pats.

Tas pats standartas reikalauja, kad plytelių matmenų nuokrypis būtų ne didesnis nei ±0,5 %. Pirmos rūšies plytelių matmenys yra tikrinami ir kalibruojami, t. y. į vieną dėžutę dedamos vieno matmens plytelės, o į kitą – kito matmens. Ant kiekvienos dėžutės užrašomas kalibras. Pirkdami vieno kalibro plyteles, žinome, kad matmenų nuokrypis yra mažesnis nei reikalauja standartas.

Antros rūšies plytelės nekalibruojamos. Tai reiškia, kad vienoje dėžutėje gali būti plytelių, kurių matmenys skirsis iki 0,5 %. Ant plytelių dėžutės jų rūšis paprastai būna nurodyta atitinkamais skaičiais 1, 2.

Kai kurie gamintojai pardavinėja ir žemesnės kokybės nei antra rūšis plyteles. Tokias rūšis kiekvienas gamintojas žymi savaip – skaičiais arba raidėmis. Šių rūšių plytelių defektai yra akivaizdūs: įvairūs paviršiaus pakitimai, nuskelti kampai, glazūros ar rašto defektai.