Atpigo Plaktuvas Petra PT5258WELVDEEU10 Plant Based M!lk Maker Plaktuvai plakikliai mikseriai

Atpigo Plaktuvas Jata BT157 Plaktuvai plakikliai mikseriai
49.07 € 56.42 € / 1 vnt

Atpigo Plaktuvas Severin SM 3585 Plaktuvai plakikliai mikseriai
99.63 € 107.23 € / 1 vnt

Atpigo Plaktuvas Jata BT159 Plaktuvai plakikliai mikseriai
47.20 € 50.29 € / 1 vnt

Atpigo Plaktuvas Severin SM 3586 Plaktuvai plakikliai mikseriai
101.53 € 107.23 € / 1 vnt

Atpigo Plaktuvas Beper BB.200 Plaktuvai plakikliai mikseriai
58.43 € 61.67 € / 1 vnt

Atpigo Plaktuvas Jata JEBT1790 Plaktuvai plakikliai mikseriai
35.88 € 37.81 € / 1 vnt

Atpigo Plaktuvas Severin SM 3584 Plaktuvai plakikliai mikseriai
55.41 € 58.31 € / 1 vnt

Atpigo Plaktuvas Gastroback Waring Light-Duty Quik Stik 40229 Plaktuvai plakikliai mikseriai

Atpigo Plaktuvas Severin SM 3718 Plaktuvai plakikliai mikseriai
58.37 € 61.25 € / 1 vnt

Atpigo Plaktuvas Severin SM 3587 Plaktuvai plakikliai mikseriai
121.61 € 127.57 € / 1 vnt

Atpigo Plaktuvas Severin SM 3735 Plaktuvai plakikliai mikseriai
38.31 € 40.03 € / 1 vnt

Atpigo Plaktuvas Blaupunkt HBD211 Plaktuvai plakikliai mikseriai
33.83 € 35.11 € / 1 vnt

Plaktuvas Severin HM 3820 White Plaktuvai plakikliai mikseriai
36.78 € 37.00 € / 1 vnt

Plaktuvas Jata BT177 Plaktuvai plakikliai mikseriai
55.87 € 55.89 € / 1 vnt

Plaktuvas Jata JEBT1001 Plaktuvai plakikliai mikseriai
35.95 € 35.96 € / 1 vnt

Plaktuvas Jata BT124 Plaktuvai plakikliai mikseriai
32.97 € / 1 vnt

Plaktuvas Severin HM 3830 Plaktuvai plakikliai mikseriai
41.44 € / 1 vnt

Kaip išsirinkti rankinį trintuvą?

Rankinis trintuvas – šaunus virtuvės pagalbininkas, užimantis svarbią vietą daugelyje virtuvių. Jis dažnai susilaukia skeptiškų nuomonių: esą, kam pirkti dar vieną virtuvės įrankį, jei stalinis trintuvas ar virtuvinis kombainas gali puikiai atlikti tą patį darbą. Tame yra dalis tiesos, tačiau rankinis trintuvas turi keletą privalumų, dėl kurių jis įgyja neginčijamą pranašumą prieš minėtuosius prietaisus. Pažinę šiuos privalumus, naudotojai įsitikina, kad rankinis trintuvas - pinigų verta investicija ir puiki alternatyva gremėzdiškiems virtuvės įrenginiams.

Apie rankinius trintuvus

Tai prietaisas, populiarus viso pasaulio, o ypač europietiškoje virtuvėje. Jis vadinamas įvairiai: trintuvu, maišytuvu ar blenderiu. Dėl vizualinio panašumo, didesnius rankinius trintuvus virtuvės šefai juokaudami kartais vadina valčių varikliais. Kad ir kaip šį prietaisą bevadintumėte, jų visų principas tas pats: tai lazdelės formos prietaisas su rankena viršuje ir sraigtiniais ašmenimis apačioje. Trintuvas panardinamas į maisto produktus, sudėtus į indą, o tada produktai ašmenų pagalba sutrinami iki vientisos masės. Kai kurie rankiniai trintuvai parduodami su specialiais priedais, kurie leidžia ne tik trinti, bet ir kapoti ar plakti maistą.

Kam naudojamas rankinis trintuvas?

Rankinis trintuvas dažniausiai naudojamas sriuboms bei padažams gaminti. Trintuvo pagalba be vargo pagaminsite tirštą kreminę sriubą iš moliūgų, morkų ar kitų daržovių. Rankinį trintuvą galima naudoti tiesiai puode – taip jums nebereikės perpilti karštos sriubos į stacionarų trintuvą, norint ją susmulkinti. Rankiniu trintuvu greitai ir patogiai paruošite padažą makaronams ar picai, sutrynę pomidorus, svogūnus, česnakus ir prieskonines žoleles.

Šie trintuvai ypač tinka majonezo bei kitų padažų, kuriuos reikia itin gerai išplakti, gamybai. Plaktai grietinėlei paruošti neužtruksite nė mintutės, o vaisių bei pieno kokteilius plakti bus dar patogiau – baigus gaminti jums nebereikės plauti didžiulio virtuvinio kombaino. Rankinis trintuvas – idealus įrankis, kai norima pasigaminti nedidelį kiekį maisto. Tai ypač aktualu gaminant patiekalus, kuriems būtinas ypatingas šviežumas: kūdikių maistą, pesto bei salsos padažus, humusą.

Su specialiu kapojimo priedu greitai ir patogiai susmulkinsite riešutus, česnaką, ar prieskonines žoleles. Pridedamos šluotelės dėka kur kas lengviau išplaksite kiaušinius, paruošite tešlą blynams, keksiukams ar kitiems kepiniams. Kai kurie modeliai yra pakankamai galingi grūsti ledui.

Kokį rankinį trintuvą pasirinkti?

Šiuo metu pasiūloje galima rasti gausybę skirtingų gamintojų trintuvų modelių – nuo paprasčiausių iki praturtintų įvairiomis papildomomis funkcijomis. Tad kaip gi pasirinkti modelį, kuris patenkintų jūsų poreikius? Kaina ne visuomet yra esminis kriterijus, nusakantis kokybę – kai kurie pigiausi modeliai elementarias užduotis atlieka ne ką prasčiau, nei brangesni. Dalis pirkėjų trintuvus renkasi pagal galingumą, kuris nurodomas vatais (W) – esama nuomonės, kad kuo trintuvo galia didesnė, tuo jis geresnis. Tai taip pat nėra visiška tiesa: mažiau galingi trintuvai neretai savo efektyvumu lenkia galingesnius, kitaip vadinamus „profesionalius“ modelius. Įvairių testų metu nustatyta, kad neužtenka vien galingo variklio – ne mažiau svarbūs yra kokybiški ašmenys bei jų gaubtas. Esant tinkamam šių komponentų deriniui, produktai cirkuliuoja pjaustymo zonoje ir taip užtikrinamas geriausias rezultatas.

Rankinių trintuvų privalumai

Rankiniai trintuvai yra tylūs, lengvi ir patogūs naudoti. Pagrindiniai jų privalumai yra dydis bei universalumas. Tokius trintuvus galima naudoti beveik bet kokiame inde, įskaitant puodus bei kokteilines. Dėl nedidelio dydžio rankinį trintuvą galite pakabinti ant sienos arba patalpinti virtuvės spintelėje, neužimant daug vietos. Valyti šį prietaisą labai paprasta: dažniausiai užtenka praskalauti šiltame muiluotame vandenyje. Kai kurių trintuvų modelių antgalis nusiima, todėl jį galima plauti indaplovėje. Taip ne tik sutaupysite laiko, bet ir sumažinsite riziką sugadinti motorą, patekus skysčiams.

Rankinių trintuvų trūkumai

Nors rankiniai trintuvai yra pakankamai lengvi, juos gali būti sunku išlaikyti ilgą laiką, laikant viena ranka. Tai gali būti svarbu, kai viena ranka reikia maišyti masę, o kita – pilti papildomus ingredientus. Dėl saugumo priežasčių, norint, kad trintuvas veiktų, reikia nuolat laikyti nuspaudus mygtuką. Jei mygtukas mažas, procesas gali būti varginantis, todėl įsitikinkite, kad mygtukas būtų patogaus dydžio ir lengvai paspaudžiamas. Rankiniai trintuvai dažniausiai yra lengvai valomi, tačiau kai kurie modeliai turi mažytę ašmenų apsaugą, kur gali užstrigti maisto gabaliukai. Jokiu būdu nepatariame jų krapštyti pirštais!

Funkcijos

Paprasčiausi trintuvų modeliai turi vieną greičio režimą ir yra parduodami be jokių priedų. Aukštesnės klasės modeliai dažniausiai yra didesnės galios, turi patogesnę rankeną, keletą greičių, priedų. Dviejų - trijų greičių paprastam vartotojui visiškai pakanka: apklausos rodo, kad paprastai naudojami tik du – mažiausias ir didžiausias – greičiai.

Esama tiek belaidžių, tiek laidinių trintuvų versijų, o kai kurie modeliai net gali būti tvirtinami prie sienos. Dauguma virėjų pirmenybę teikia trintuvams su nusiimančiu nerūdijančio plieno antgaliu. Nerūdijantis plienas nekeičia spalvos ir nesilydo karštuose skysčiuose, kaip plastikas, nors didžioji dalis plastikinių trintuvų taip pat yra atsparūs karščiui. Trintuvus su plastikiniu antgaliu mieliau renkasi tie, kurie naudoja indus su nekimbančia danga – tokiu atveju mažesnė tikimybė ją pažeisti. Jei planuojate trinti maistą giliuose induose, rinkitės trintuvą ilgesniu kotu – taip lengviau pasieksite indo dugną.

Priedai

Daugelis rankinių trintuvų parduodami su vienu ar daugiau specialių indų. Papildomi priedai ir aksesuarai taip pat gali būti labai naudingi.

Naudingi patarimai

Neteisingai naudojant rankinį trintuvą (kaip ir bet kokį kitą įrenginį) galima padaryti didelę netvarką. Keli naudingi patarimai, padėsiantys patogiau naudotis trintuvu:

  • Kad išvengtumėte ant virtuvės grindų ištaškytos sriubos ar kitų produktų, įjunkite trintuvą tik tada, kai jo ašmenys visiškai panardinti į trinamą masę.
  • Paprastai rekomenduojama, kad sriubos ar kiti karšti skysčiai prieš juos trinant kiek atvėstų – taip išvengsite nudegimų.
  • Baigę trynimo procesą, išjunkite trintuvą, ir tik tada ištraukite iš trinamos masės.
  • Jei trintuvas turi daugiau nei vieną greitį, visuomet pradėkite nuo mažiausio ir didinkite galią palaipsniui.
  • Mažesnius maisto kiekius trinkite siauresniuose, gilesniuose induose, kad išlaikytumėte reikiamą trintuvo panirimo laipsnį. Jei jūsų trintuvas neturi specialaus siauro indo, panaudokite švarų jogurto ar grietinės indelį.
  • Trinant maistą dideliuose induose, judinkite trintuvą tolygiai po visą indą, kad produktai pasiskirstytų ir cirkuliuotų. Trintuvo antgalis turėtų beveik siekti indo dugną, tačiau neturėtų su juo liestis, nes taip galima pažeisti indo paviršių.
  • Jei norite išgauti nevienalytę masės tekstūrą, trintuvą inde judinkite greitesniais judesiais, su pauzėmis.
  • Prieš smulkinant ledą ar šaldytus vaisius, įsitikinkite, kad įrenginys turi pakankamai galios.
  • Jei trintuvo antgalį sudėtinga išvalyti, kelias minutes pamirkykite jį karštame muiluotame vandenyje.