Ilgaamžiai polikarbonato šiltnamiai kokybiškam daržovių, gėlių ir kitų augalų auginimui

Jei norite auginti daržoves ar kitus augalus patys bei džiaugtis geru derliumi kasmet, labai svarbu yra išsirinkti kokybišką šiltnamį. Siūlome platų įvairaus tipo, dydžio ir gamintojų šiltnamių asortimentą. Mūsų kataloge – visi populiariausi lietuviški, rusiški, baltarusiški šiltnamiai. Tai Alfa, Gaspadinė, Gaspadorius, Klasika, Premium, Universal, Orbita, Sanus ir kiti populiariausių modelių šiltnamiai, kurios renkasi mūsų klientai. Jei neturite pakankamai vietos, jūs taip pat galite rinktis pakeltas lysves, šiltlysves, taip pat mini šiltnamius. Pasirinkimas iš tiesų yra itin didelis, tad kokį sprendimą pasirinkti, tikimės padės šis šiltnamio pirkimo gidas.

Šiltnamio forma. Vienas iš populiariausių pasirinkimų yra arkinis šiltnamis, tiesa, dalis renkasi iš šlaitinius šiltnamius. Viskas priklauso nuo jūsų norų ir poreikių. Arkiniai šiltnamiai išsiskiria nesudėtingu surinkimu, stabilia konstrukcija, aptakia forma. Tokio tipo šiltnamiai dengiami polikarbonato danga, įprastai jiems nereikia pamatų, todėl esant poreikiui, šiltnamį galima perkelti į kitą vietą. Arkiniai šiltnamiai yra platesni nei šlaitiniai šiltnamiai. Jei jūsų sklype nėra daug vietos ar jums reikalingas kompaktiškesnis šiltnamis – galite rinktis šlaitinį šiltnamį. Jei vietos pakanka – arkinis šiltnamis jums puikiai tiks.

Šiltnamių konstrukcija ir danga. Šiltnamio konstrukcija yra labai svarbi. Renkantis cinkuoto vamzdžio karkasą jūs gausite didesnį stabilumą, tvirtumą bei atsparumą rūdims. Šiltnamiai plastikiniais karkasais yra mažiau stabilūs, jų forma gali deformuotis dėl stipraus vėjo ar nepalankių oro sąlygų. Kitas svarbus aspektas įsirengiant šiltnamį yra jo danga. Pastaruoju metu vis populiaresni tampa polikarbonatiniai šiltnamiai (su polikarbonato danga). Galite rinktis 4 ar 6 mm storio polikarbonato dangą. Norime pabrėžti, kad sertifkuota polikarbonato danga yra itin kokybiška ir ilgaamžė, atspari smūgiams bei atšiaurioms oro sąlygoms, lyginant su mažiau patvariomis polietileno plėvelėmis.

Lietuviški, rusiški, baltarusiški polikarbonato šiltnamiai gera kaina perkant internetu

Polikarbonato šiltnamis yra vienas iš populiariausių pasirinkimų Lietuvoje. Be to, kad jie pasižymi ilgaamžiškumu ir patvarumu, polikarbonato šiltnamis pirmiausiai yra pasirenkamas dėl puikių šilumos izoliacijos savybių. O tai leidžia pratęsti arba paankstinti auginimo laiką. Lietuvos klimato sąlygos ne visada lepina geru oru, tad lauko sąlygomis užauginti gero derliaus gali ir nepavykti. Šiuo atveju polikarbonato šiltnamiai yra geriausias pasirinkimas daržovių auginimui.

Mūsų kataloge galite rasti visus populiariausius lietuviškus, rusiškus ir baltarusiškus polikarbonatinius šiltnamius geromis kainomis. Populiariausi lietuviški polikarbonato šiltanamiai Gaspadinė ir Gaspadorius. Baltarusiški arkiniai šiltnamiai BaBa taip pat yra gana populiarus pasirinkimas.

Prieš įsigydami šiltnamį nuspręskite, kas jums yra aktualu

  • Kokios formos (šlaitinis ar arkinis) šiltnamis jums yra reikalingas?
  • Polikarbonato šiltnamis ar dengtas kita danga?
  • Šiltnamio dydis: reikalingas mažas ar didelis šiltnamis, o galbūt mini šiltnamis?
  • Gamintojas – reikalingas lietuviškas šiltnamis ar gali būti pagaminti ir kitose šalyse


Nesate tikri, koks polikarbonatinis šiltnamis jums geriausiai tiktų? Prieš įsigydami šiltnamį internetu, perskaitykite mūsų patarimus arba susisiekite su mumis. Supažindinsime su turimais šiltnamių modeliais, papasakosime apie jų skirtumus, patarsime, ką geriausia pasirinkti.

Šiltnamiai išsimokėtinai (lizingu). Esant poreikiui, bet kurį pasirinktą šiltnamį iš mūsų parduotuvės katalogo galite įsigyti ir išsimokėtinai. Išsirinkite patinkantį šiltnamį, įdėkite prekę į krepšelį ir apmokėjimo lange pasirinkite pirkimo išsimokėtinai būdą. Jei atitiksite lizingo bendrovės keliamus reikalavimus, šiltnamis išsimokėtinai bus jūsų rankose.


10 naudingų patarimų planuojantiems įsirengti šiltnamį


Mėgstantiems daržininkauti, šiltnamis suteiks begalę naujų galimybių – tereikia jį tinkamai pasirinkti ir efektyviai išnaudoti. Kaip tai padaryti, patarsime šiame straipsnyje.

1. Atsiverkite naujoms galimybėms

Didžiausias šiltnamio privalumas yra tai, kad jis leidžia auginti augalus ir pasėlius, kuriems reikia pastogės ir aukštesnės temperatūros nei atvirame darže. Šiltnamis prailgina daržininkavimo sezoną: su juo pavasariai bus ankstyvesni, o rudenys – vėlyvesni. Vasarą šiltnamyje galite auginti pomidorus, įvairių rūšių paprikas, baklažanus, o rudenį bei pavasarį – įvairius žalumynus ir salotas.

Sėklų daiginimas, augalų dauginimas, gėlių bei šviežių maisto produktų auginimas - visa tai atliksite be didelio vargo, įsirengę šiltnamį. Be to, šiltnamyje augalai bei daržovės augs greičiau ir derės geriau, o vėsiomis pavasario naktimis bus apsaugoti nuo šalčio. Visa tai – tik keletas privalumų, kuriuos teikia šiltnamis.

2. Neribokite savęs

Nusipirkti naują šiltnamį - lengviausias žingsnis. Kur kas sunkiau yra išsirinkti tinkamą šiltnamio modelį. Stilių ir konstrukcijų įvairovė didžiulė, siekiant įtikti kiekvieno pirkėjo skoniui ir biudžeto galimybėms: pradedant tradiciniais, baigiant ultra moderniais šiltnamiais. Rekomenduojame prieš perkant atlikti išsamią paiešką, o kartu laikykitės ir auksinės taisyklės: įsigykite didžiausią ir geriausią variantą, kurį galite sau leisti – to niekada nesigailėsite. Tvirti ir stabilūs šlaitiniai ar arkiniai šiltnamiai tarnaus žymiai ilgiau nei pigūs, lankstūs plastikiniai šiltnamiai, kurie siūbuoja nuo menkiausio vėjo.

3. Paverskite šiltnamį saulės buveine

Statant šiltnamį, itin svarbu jam rasti optimalią vietą. Saulės šviesa (jei įmanoma, iš visų pusių) yra labai svarbi. Dėl ilgos ir siauros daugumos šiltnamių struktūros rytų-vakarų orientacija yra ideali. Venkite statyti šiltnamį prie aukštų objektų, kurie galėtų mesti šešėlį, tokių kaip pastatai, sienos, tvoros, gyvatvorės bei medžiai.

4. Įrenkite tvirtus pamatus

Šiltnamis turi stovėti ant kieto, tvirto pagrindo. Pagrindo dydis paprastai būna nurodomas šiltnamio specifikacijoje. Pagrindas gali būti įrengiamas iš plytų, betono, medienos (pvz., medinių tašų) arba minėtų medžiagų kombinacijos. Vis populiaresnės tampa perdirbto plastiko lentos: joms nereikalinga speciali priežiūra, jų yra įvairių spalvų, o vienas svarbiausių privalumų – jos nepūva.

5. Pasirinkite tinkamą rėmą

Nors šiltnamio rėmai, pagaminti iš medžio, atrodo natūraliai ir gražiai, bet yra visiškai neatsparūs puviniui. Mūsų lietingam klimatui labiau tinka plastikinės ar metalinės konstrukcijos. Bene dažniausiai naudojama konstrukcija iš cinkuoto plieno arba aliuminio profilių, užtikrinanti, kad šiltnamis bus tvirtas ir ilgaamžis.

6. Nepamirškite apie kokybišką dangą

Šiuolaikiniai šiltnamiai paprastai dengiami stikline arba polikarbonatine danga. Kiekviena danga turi savų privalumų ir trūkumų, todėl vieno ir geriausio varianto tiesiog nėra – apsispręsti teks jums patiems, priklausomai nuo jūsų norų ir poreikių.

Stiklas – tai estetiškai patraukli, tvirta, lengvai prižiūrima ir tvari medžiaga, išlaikanti nepakitusias savybes net ir po daugelio metų. Dėl savo skaidrumo, stiklas puikiai praleidžia saulės šviesą, gyvybiškai reikalingą augalams. Tiesa, stiklinė danga kur kas reiklesnė šiltnamio konstrukcijai: šiai judant dėl temperatūros pokyčių, netinkamai įtvirtinti stiklo lakštai gali suskilti. Be to, stiklas mažai atsparus smūgiams.

Savo ruožtu, šiltnamiai su polikarbonato danga yra kur kas atsparesni smūgiams, todėl galėsite nesibaiminti, kad į šiltnamį pataikys vaiko spirtas kamuolys. Polikarbonato lakštai, nors ir šiek tiek mažiau laidūs šviesai nei stiklas, pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis, yra atsparūs temperatūrų svyravimams. Nors ilgainiui ši danga dėvisi ir gali prarasti savo geriausias savybes, tačiau tinkamai prižiūrima ir reguliariai valoma (geriausia – kasmet) ji tarnaus jums net iki keliolikos metų.

7. Paruoškite erdvę auginimui

Jei jūsų šiltnamis pastatytas ant dirvos, jūs galite pradėti auginti augalus iš karto, dirbdami nuo centrinio takelio. Statant šiltnamį ant kitokio, nederlingo paviršiaus, naudokite vazonus ir / arba auginimo maišus, kuriuos galite dėti ant lygaus medinio ar metalinio pagrindo, arba į specialius lovelius.

8. Naudokite „žaliąją“ energiją

Šiltnamiai nėra labai efektyvūs, išlaikant šilumą, todėl, prieš imdamiesi auginti egzotinius augalus, gerai pagalvokite, ar verta švaistyti brangią energiją šildymui. Auginkite mūsų klimato zonai įprastus augalus, kuriems pakanka natūralios, saulės teikiamos šilumos. Na, o jei vis dėlto nusprendėte įsirengti šildomą šiltnamį, vietoje iškastinio kuro verčiau rinkitės šildymą elektra – taip ne tik sukursite geresnes sąlygas augti augalams, bet naudosite 100% atsinaujinančią energiją, prisidėdami prie gamtos tausojimo.

9. Laistymas

Jei norite didesnio komforto, šiltnamyje įdiekite automatinę laistymo sistemą. Tam nebūtinos didelės išlaidos vandeniui: šiltnamio stogas gali generuoti neįtikėtiną lietaus vandens kiekį, jums tereikia įrengti nuotakų latakus ir pakankamai talpų vandens kaupimui. Laistymo būdai gali būti patys įvairiausi – nuo paprasčiausio rankinio, iki automatizuoto, jei dažnai būnate toli nuo namų.

10. Vėdinimas, vėdinimas ir dar kartą vėdinimas

Visiems šiltnamiams būtinos ventiliacijos angos, kad karštas, kylantis oras galėtų išeiti, o šaltas – įeiti. Tai ypač svarbu karštomis vasaros dienomis. Rinkdamiesi šiltnamį, įsitikinkite, kad jis turėtų optimalų vėdinimo angų skaičių. Jei dažnai būnate išvykę, galite įrengti automatinį atidarymo mechanizmą.