Šiaurietiško ėjimo lazdos 

 

Dar prieš keletą metų su lazdomis per miestą žingsniuodavo vos keli žmonės, tačiau šiandien šiaurietiškas vaikščiojimas tampa vis populiaresnis ir juo domisi ne tik senjorai, bet ir jauni žmonės.

Šiaurietiško ėjimo gimtinė yra Suomija. Suomiai nuo seno garsėja kaip puikūs slidininkai. Vaikščiojimas lazdomis mažiau kenkia kelių sąnariams. Kadangi vaikščiojimas su lazdomis pirmiausiai paplito Skandinavijos šalyse, ši sporto šaka buvo pavadinta skandinavišku, arba šiaurietišku, vaikščiojimu – Nordic Walking.

Taigi šiaurietiškas vaikščiojimas gali būti praktikuojamas ištisus metus ir bet kokiomis oro sąlygomis. Vaikščiojimui su lazdomis tinkamos tiek miestų gatvės, tiek parkų takai, pievų, miškų ar kalnų takeliai. Šia sporto šaka gali užsiimti bet kokio amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonės. Vaikščiojant su lazdomis aktyviai dirba ne tik kojų raumenys, bet ir viršutinės kūno dalies raumenys: nugaros, pilvo, rankų, pečių, krūtinės ir kita. Taip pat šiaurietiškas ėjimas lazdomis stiprina širdį ir kraujagysles, teigiamai veikia plaučius, sumažina riziką kaulų retėjimui, padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną, suteikia energijos, pakelia nuotaiką, lavina koordinacija ir kita.

Šiaurietiškas ėjimas lazdomis labai tinka tiem, kurie dirba sėdimą darbą ir juda labai mažai, taip pat vyresnio amžiaus žmonėms. Taip pat šiaurietiškas ėjimas labai tinka tiems žmonėms, kuriuos nuolat kamuoja kaklo ir pečių skausmai ir kita.

Šiaurietiškomis ėjimo lazdomis reikėtų vaikščioti kasdien mažiausiai pusę valandos per dieną, kad pajustumėte treniruočių naudą. Pradedantiems reikėtų vaikščioti lygiomis vietomis.

Taigi norit sportuoti šiaurietiškomis ėjimo lazdomis Jums reikės patogių ėjimo batelių ir specialių lazdų. Vaikščiojimui pritaikytos lazdos iš pirmo žvilgsnio panašios yra į slidinėjimo lazdas, tačiau jos yra trumpesnės. Renkantis šiaurietiško ėjimo lazdas, svarbiausia yra išsirinkti tinkamo ilgio, nes kitaip gali pradėti skaudėti nugarą. Savo ūgį centimetrais padauginkite iš 0,68 ir sužinosite, kokio ilgio lazdų jums reikėtų. Lazdos gali turėti dvejopus antgalius. Metaliniai atgaliai yra skirti eiti minkštu pagrindu, o guminiai pritaikyti kietam pagrindui. Lazdų rankenas rinkitės patogias, kurios turi reguliuojamus dirželius ir gali būti pritaikomi skirtingo dydžio plaštakoms. Pradedantiesiems rekomenduojama įsigyti paprastas vaikščiojimo lazdas, na o profesionalai gali rinktis ir brangesnes lazdas.

Vaikščiojant šiomis lazdomis galite mūvėti ir specialias pirštines, kad lazdos nepritrintų delnų. Taip pat jeigu yra įdomu kokį atstumą nuėjote ir kiek kalorijų sudeginote galite įsigyti žingsniamatį.

Tačiau žingsniuoti reikėtų taisyklingai, kad nepakenktumėte savo sveikatai.

Taigi šiaurietiškas ėjimo lazdas galite rinktis iš skirtingų gamintojų, kainų, spalvų, išmatavimų, medžiagų iš kurių yra pagamintos ir kita. Taip pat ėjimo lazdas galite įsigyti su ilgio nustatymo galimybe. Ilgio nustatymo sistema, leis prisitaikyti lazdą specialiai pagal savo poreikius.

Taigi jeigu nežinote kokias šiaurietiško ėjimo lazdas pasirinkti, Jums visada gali padėti šios srities specialistas, konsultantas.

Šiaurietiško ėjimo lazdas būtų geriausiai pirkti iš patikimų gamintojų, kurie garantuoja kokybę, ilgaamžiškumą ir kita.

Šiaurietiškas ėjimo lazdas galite greitai išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internetu, nes čia galite rinktis iš plataus asortimento, nereikia gaišti laiko važinėjant į parduotuves, galima sutaupyti pinigų ir laiko.

Taigi praktikuojant šiaurietišką ėjimą, galima sumažinti kraujo spaudimą, cholesterolio kiekį, numalšinti nugaros, pečių ir kaklo skausmus ir kita.

Tad šiaurietiškas ėjimas lazdomis gali būti puiki galimybė praleisti laiką su šeima ir kartu pabūti gryname ore.