Pasiūlymai
Populiariausios prekės

Akmens vata šiltinimui, stogų ir garso izoliacijai


Akmens vata - tai itin populiari Lietuvos rinkoje termoizoliacinė medžiaga. Mūsų oro sąlygos ir sezoniniai temperatūros svyravimai lemia tai, kad šilumos izoliacija turi vieną svarbiausių vaidmenų statybų procese. Ypač pastaruoju metu, pabrangus energijos šaltiniams, namo termoizoliacija įgauna svarbiausią vaidmenį perkant ar parduodant nekilnojamą turtą.
Daugelyje šiuolaikinės pramonės šakų yra naudojama akmens vata. Akmens vatą galima panaudoti tokiose srityse, kur yra reikalingas didelis patvarumas, apsauga nuo gaisro, garso, vėjo, drėgmės. Viena iš svarbiausių akmens vatos naudojimo sferų yra garso izoliacija, nes minkšta pluoštinė akmens vata efektyviai slopina garsą, sklindantį per atitvaras. Atitvarų garso izoliavimo savybės priklauso nuo keletą veiksnių į kuriuos būtina atsižvelgti – atitvarų storis, rūšis, standumas, konstrukcijų išsidėstymas, akmens vatos rūšis ir kiti parametrai.
Dėl savo puikių savybių akmens vatos plokštės ir kiti gaminiai sparčiai populiarėja Lietuvoje. Vis daugiau akmens vatos gaminių naudojama tiek visuomeninės paskirties statiniuose, tiek gyvenamojoje, individualioje statyboje.
Jeigu nusprendėte akmens vata šiltinti fasadą, tai reikėtų žinoti, kad akmens vata pasižymi šiomis savybėmis: atspari aukštos temperatūros poveikiui (ugniai), pasižymi dideliu atsparumu daugelio cheminių substancijų poveikiui, vandens garo laidumo koeficientas yra labai aukštas, tai leidžia netrukdomai prasiskverbti vandens garui iš pastato vidaus (nepelėja patalpų sienos), užtikrina gerą sienų garso izoliaciją.
Akmens vatos galima nusipirkti skirtingų matmenų, kainos, gamintojų (populiariausi Lietuvoje yra Paroc arba Rockwool akmens vatos gamintojai). Šių gamintojų akmens vata dažniausiai yra naudojama stogo konstrukcijos apšiltinimui, taip pat fasadams, garso izoliacijai. Tiek Paroc akmens vata, tiek Rockwool akmens vata yra fasuojama į pakus lakštais, plokštėmis arba rulonais, jie būna skirtingų storių ir matmenų.

Paroc akmens vata

Visiems puikiai žinomo gamintojo akmens vata Paroc gaminama iš gamtinės medžiagos, pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis. Paroc akmens vatos plokštės ir kiti gaminiai yra plačiai naudojami statant naujus ir renovuojant senus pastatus. Akmens vata Paroc išsiskiria tuom, kad neįgeria drėgmės iš aplinkos oro, yra nedegi ir atspari ugniai akmens vata, nepalaiko ugnies plitimo. Platus Paroc akmens vatos pasirinkimas leidžia išsirinkti tinkamiausių parametrų medžiagas statybos darbams.

Rockwool akmens vata

Šio gamintojo mineralinė akmens vata taip pat yra plačiai naudojama įvairios paskirties statybos darbams. Priklausomai nuo mineralinės akmens vatos tipo, ji gali būti naudojama grindų ir lubų šilumos bei garso izoliacijai, išorinių sienų šiltinimui, įrengiant stogus ir palėpes. Kadangi akmens vata yra nedegi, ji taip pat naudojama priešgaisrinei izoliacijai.
Akmens vatos nauda yra akivaizdi, tad reikia tik išsirinkti patikimą, žinomą gamintoją ir džiaugtis kokybiška šilumos, garso ir kita izoliacija. Akmens vatos kaina įprastai priklauso nuo techninių savybių. Akmens vatą labai patogu pirkti tiesiog internetu, nes čia yra platus asortimentas, nuolaidos, nereikia gaišti laiko važinėjant į parduotuves, taip pat perkant didelį kiekį nereikia rūpintis papildomu transportu. Mūsų kataloge rasite itin didelį bendrai statybinei izoliacijai, taip pat garso izoliacijai, tinkuojamiems fasadams ir kitiems statybos darbams skirtos akmens vatos plokštės, dembliai.