Pasiūlymai
Strypai bronzos OCS5-5-5 diam 50 Bronza

Bronzos įvorė diam.61/34 mm Bronza

Bronzos strypas diam.41, OCS5-5-5 Bronza

Bronzos strypas diam.28, OCS5-5-5 Bronza

Strypai bronzos OCS5-5-5 diam 70 Bronza

Bronzos įvorė diam.56/19 mm Bronza

Bronzos strypas diam.31, OCS5-5-5 Bronza

Strypai bronzos OCS5-5-5 diam 80 Bronza

Populiariausios prekės
Aliuminio strypas D16 diam40 Aliuminis

Bronzos strypas diam.23, OCS5-5-5 Bronza

Aliuminio strypas D120 AW2024 Aliuminis

Vario strypas D14 Varis
22.00 € / 1 kg

Bronzos įvorė diam.82/58 mm Bronza

Bronzos strypas diam.21, OCS5-5-5 Bronza

Aliuminio strypas D 130 AW6082 Aliuminis

Bronzos strypas BpAŽ-9-4 D35 Bronza

Spalvotas metalas 

 

Spalvotas metalas apima aliuminį, varį, žalvarį, bronzą ir kitą spalvotą metalą.

Spalvoti metalai yra skirstomi į lengvuosius, kurių tankis iki 4g/cm3 (magnis, berilis, aliuminis ir kt.), sunkiuosius (nikelis, varis, švinas ir kt.), tauriuosius (auksas, sidabras, platina ir kt.), retuosius sunkiai lydžius metalus (vanadis, molibdenas, volframas ir kt.). Palyginus su juodaisiais, spalvotieji metalai yra labai brangūs. Spalvotieji metalai naudojami daugelyje mašinų bei prietaisų. Jie gali būti naudojami gryni arba įeiti į daugelio lydinių sudėti.

Aliuminis – tai spalvotasis metalas, kuris pasižymi aukštu elektros laidumu, geru plastiškumau, bet turintis žemas mechanines savybes. Skistomas dar į pirminį ir antrinį aliuminį.


Aliuminis - minkštas, lengvas, sidabriškai baltas metalas su dideliu šilumos ir elektros laidumu. Aliuminio lydymosi temperatūra yra 660 ° C. Pagal metalų išgavimą žemėje aliuminis užima pirmą vietą.


Prie aliuminio ir jo lydinių privalumų galima būtų priskirti jo mažą tankį (2,7 g/cm3), santykinai dideles stiprumo charakteristikos savybes, gerą šilumos ir elektros laidumą, praktiškumą, bei didelį atsparumą korozijai. Esant šių savybių kombinacijai aliuminį galima būtų priskirti prie svarbiausių pramoninių žaliavų. Aliuminis yra plačiai naudojamas kaip konstrukcinė medžiaga. Pagrindiniai aliuminio privalumai:
1. Metalas yra lengvas;
2. Atsparus korozijai (ore aliuminis nedelsiant pasidengia kieta aliuminio folija Al2O3, kuri užkertą kelią jo tolesniam oksidacijos procesui);
3. Lengvai štampuojamas;
4. Didelis šilumos laidumas, aliuminio junginiai netoksiški.

Visų pirma, šios savybės leido aliuminiui išpopuliarėti gaminant virtuvės indus, aliuminio folijai, bei maisto ir pakuočių gamyboje.
Pagrindinis aliuminio kaip konstrukcinės medžiagos trūkumas yra - mažas atsparumas linkimui, todėl jį paprastai lydo kartu su nedideliu kiekiu vario ir magnio (lydinys vadinamas duraliuminis).
Aliuminio elektros laidumas yra panašus į vario, prie viso to aliuminis yra pigesnis už pastarąjį. Todėl jis yra plačiai naudojamas elektrotechnikoje gaminant laidus juos ekranuojant ir netgi mikroelektronikoje naudojant puslaidininkius gaminant mikroschemas. Tiesa, kad aliuminis kaip elektrotechnikos medžiaga turi ir nemalonią savybę - dėl savo kieto oksido plėvelės jį sunku lituoti. Dėka visų savybių komplekso, aliuminis plačiai paplitęs, vėdinimo įrenginiuose.
Naudojant lydinius iš aliuminio statyboje, sumažina kitų metalų panaudojimą, pagerina patikimumą ir ilgaamžiškumą ekstremaliomis sąlygomis (žema temperatūra, žemės drebėjimas ir t.t) veikimą.
Aliuminis yra plačiai naudojamas įvairių rūšių transporto sferoje. Šiuo metu aliuminio lydiniai yra plačiai naudojami aviacijoje, tai kone pagrindinė konstrukcinė medžiaga orlaivių gamyboje. Aliuminis ir jo lydiniai vis dažniau naudojami laivų statyboje. Iš aliuminio lydinių gaminami korpusai, denio antstatai, ryšių ir įvairių tipų laivų įrenginiai.

Varis yra vienas iš pirmųjų žmogaus naudojamų metalų ir yra grynuolių klasės mineralas. Gamtoje randamas varis gali turėti ir geležies, sidabro, rečiau aukso priemaišų.

Varis yra raudonai rusvas, plona plėvelė – žalsvai melsva. Lydymosi temperatūra 1083 °C, virimo 2360 °C. Varis yra geras šilumos ir elektros laidininkas: elektrinė varža 1,68-10-8 Ω·m, specifinis šiluminis laidumas 394,28 W/m·K. Tačiau chemiškai yra nelabai aktyvus. Sausame ore jis beveik nesikeičia, o drėgname apsitraukia patina – žalia bazinio vario karbonato danga.

Varis yra vartojamas elektrotechnikos pramonėje (laidai, kabeliai, elektriniai kontaktai, iš vario daromos šaldytuvų, šilumokaičių, vakuuminių prietaisų detalės ir kita), radiotechnikoje, elektronikoje ir kitose pramonės šakose. Taip pat varis yra vartojamas papuošalams gaminti ir dekoratyvinei apdailai. Na, o vario junginiai gali būti vartojami pigmentų, insekticidų, mikrotrąšų, katalizatorių gamyboje.

Varis pasižymi tokiomis savybėmis kaip: geras šilumos laidininkas, atsparus korozijai, lengvai apdirbamas tiek šaltas, tiek ir karštas ir kita.

Daugiausia yra naudojami vario lydiniai.

Techninis varis gali būti žymimas raide M, o po jos rašomi skaičiai nuo 0 iki 4.

Žalvaris yra vario lydinys, kurio svarbiausias legiruojantysis elementas yra cinkas. Na, o cinkas lydinį sustiprina, daro jį plastiškesnį, atsparesnį dilimui, tačiau kartu mažiau laidų elektrai ir šilumai, mažiau atsparų korozijai.

Žalvaris sukietinamas šaltuoju deformavimu; plastiškumą atgauna, atkaitinamas rekristalizaciniu būdu 600–700 °C temperatūroje. Žalvaris, kuriame yra daugiau nei 20–30 % cinko, po deformavimo pakaitinamas iki 250–300 °C, kad nesutrūkinėtų nuo įtempimų ar chemiškai agresyvios aplinkos.

Žalvaris pasižymi tokiomis savybėmis kaip: lengvai liejamas, deformuojamas, atsparus korozijai ir kita. Žalvaris su 38 % cinko priemaiša yra labai plastiškas ir truputį stipresnis už varį. Didinant cinko kiekį, didėja žalvario kietumas, gerėja liejiminės savybės, bet mažėja plastiškumas.

Iš žalvario ir kitų priemaišų gali būti daromi papuošalai, pasižymėjimo ženklai, monetos, radiatorių ir kondensatorių vamzdeliai, furnitūra ir kita. Na, o žalvaris, kuris turi apie 30 % cinko, yra labai plastiškas ir iš jo spaudimu yra gaminamos šovinių tūtelės.

Priklausomai nuo vario kiekio procentais, skiriasi lydinių spalva nuo raudonos iki šviesiai geltonos spalvos.

Bronza yra vario ir alavo lydinys (santykiu maždaug 8:1). Taip pat į lydinį dažnai įmaišoma cinko ar švino.

Atsižvelgiant į pagrindinį legiravimo elementą, bronzas įprasta skirstyti į dvi grupes: alavinės bronzos, bealavės bronzos – aliuminės, silicinės, berilinės bei kitos.

Pagal technologines savybes jos skirstomos į deformuojamąsias ir liejamąsias. Deformuojamosios alavinės bronzos turi ne daugiau kaip 5-6 % alavo, nes, kai jo yra daugiau, padidėja šių bronzų trapumas.

Alavinės bronzos yra deficitinės ir brangios, todėl dažnai pakeičiamos aliumininėmis. Deformuojamojoje aliumininėje bronzoje yra iki 5 % aliuminio. Didinant aliuminio kiekį, bronzos plastiškumas mažėja.

Alavinė bronza yra seniausia, geriausių mechaninių, gerų liejamųjų savybių, labai atspari korozijai, turi antifrikcinių savybių, kadangi joje yra alavo.

Taigi bronzos pasižymi antifrikcinėmis savybėmis, atsparumu korozijai, gerai apdirbamos pjovimo įrankiais.

Spalvotą metalą galite greitai išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internetu, nes čia galite rinktis iš plataus asortimento, nereikia gaišti laiko važinėjant į parduotuves, galima sutaupyti pinigų ir laiko, nereikia rūpintis papildomu transportu ir kita.