Pinigų grąžinimo garantija
Saugumo garantija
Geros kainos

EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn

Oro sausintuvai ir drėgmės surinkėjai

Oro sausintuvas Venta LW25 COMFORT+ baltas

Kaina: 308.01 €

Oro sausintuvas Venta LW15 COMFORT+ mėlyna

Kaina: 251.85 €
 
 

Gera sveikata priklauso nuo namų mikroklimato.Ką  reikia žinoti renkantis oro sausintuvą internetu ?

Namuose oras gali būti pats įvairiausias – nuo Sacharos dykumos sausumo iki klampiausios pelkės drėgnumo. Jau nekalbant apie temperatūrų svyravimus. Tačiau būtent oras namuose lemia, kaip jaučiamės, kokia mūsų sveikata ir net kokia nuotaika būna ryte kai pabundame. Todėl šiandien norėtume plačiau pakalbėti apie oro drėgnumą namuose ir kokią įtaką per didelis drėgmės lygis daro mūsų savijautai.

Kaip žinoti, jog namuose per daug drėgmės?

Jog namuose yra per didelis kiekis drėgmės ore, išduoda keletas ženklų:

Rasoja langai iš vidaus pusės,
Lupasi tapetų krašteliai, ant dažytų sienų atsiranda pūslelės,
Kambario kampuose, ypač prie lubų pasirodo pelėsio žymės,
Kambaryje jaučiamas nemalonus pelėsio kvapas
Žinoma, lengviausias būdas sužinoti tikslų drėgmės lygį yra nusipirkti specialų prietaisą matuojantį santykinį oro drėgnumą. Optimalus lygis yra 40-60 % santykinis oro drėgnumas.

Ką daryti, jei patalpose drėgmės per daug?

Yra keletas būdų kovoti su padidintu drėgmės lygiu. Pirmiausia, reikia dažniau vėdinti patalpas. Žmogus kvėpuodamas iškvėpuoja nemažą kiekį drėgmės, tad kuo oras švaresnis, tuo mažiau jame drėgmės. Žinoma, jei lauke itin drėgna, lietinga diena, lango pravėrimas nepadės. Tokiu atveju reikalinga ventiliacija, tačiau jei neplanuojate artimiausiu metu remonto, įsirengti ventiliaciją gali būti sudėtinga.

Antras, paprastas ir daug pokyčių gyvenime nereikalaujantis būdas – įsigyti internetu oro sausintuvą. Jis dar vadinamas drėgmės sugerėju. Kaip jie atrodo ir kokios jų kainos galite pamatyti el.parduotuvėje b-a.eu .
Net ir pats pigiausias oro sausintuvas filtruoja orą, sugeria drėgną orą ir praėjus per filtrus oras į kambarį „išleidžiamas“ sausesnis. Drėgmė kondensuojasi į vandenį ir yra pašalinama. Tai paprastas ir lengvas būdas be didesnių investicijų sureguliuoti drėgmės kiekį namuose.

Kodėl per daug drėgmės yra itin blogai?

Per didelė drėgmės koncentracija kambaryje yra itin pavojinga. Pirmiausia, tokiame kambaryje yra daug šalčiau, net jei ir termometras rodo įprastą temperatūrą, tačiau drėgmė „skverbiasi į kaulus“, kaip mūsų seneliai sakydavo ir tai sukuria šalčio pojūtį. Antra, nuolatinė drėgmė namuose kelia pavojų kambario kampams – juose dažniausiai kaupiasi drėgmė ir įsikuria pelėsis. Pelėsis savo ruožtu skleidžia nemalonius kvapus, kenkia sienoms, greitai plinta ir net gali būti pavojingas sveikatai, ypač žmonėms turintiems polinkį į kvėpavimo takų ligas.

Pasirinkus net ir nebrangų oro sausintuvą drėgmės lygiui sumažinti, situacija namuose pagerėja. Tą itin pajaučia alergiški žmonės ir sergantys kvėpavimo ligomis.

Oro sausintuvas lemia ir mažesnes sąskaitas už šildymą. Nes kaip minėta, esant drėgnam klimatui, ta pati temperatūra jaučiasi kaip daug vėsesnė, o tuomet norisi daugiau šildyti namus ir, žinoma, padidintas šildymas tai kainuoja daug daugiau.

Žinoma, nereikia pamiršti, jog ir per mažai drėgmės yra blogai, todėl jei namuose atsirado oro sausintuvas, pasirūpinkite ir drėgmės lygio matavimo prietaisu, kad galėtumėte subalansuoti norimą ir reikiamą drėgmės lygį patalpose.Drėgmė patalpose yra vienas iš faktorių, veikiančių žmogaus šiluminę savijautą. Esant drėgnam orui, susidaro geresnės sąlygos šilumos atidavimui, todėl žmogaus organizmas labiau atšąla ir žmogus jaučia šaltį, nors patalpos temperatūra yra palyginti aukšta. Sudrėkę drabužiai ir patalynė blogai apsaugo nuo šalčio. Sudrėkusių sienų laidumas šilumai yra žymiai didesnis, jų temperatūra žemesnė, todėl tarp žmogaus kūno ir sienų susidaro didesnis temperatūros skirtumas, dėl ko padidėja šilumos atidavimas ir kūnas labai atšąla. Kūno atšalimas gali paaštrinti sąnarių ligas, reumatą, kvėpavimo sistemos ligas bei peršalimus. Drėgnoje aplinkoje geriau išsilaiko mikroorganizmai ir virusai, todėl yra geros sąlygos infekcijai plisti. Sudrėkus sienoms, jose pradeda veistis pelėsiniai grybeliai, kurie skleidžia nemalonų kvapą, palieka tamsias dėmes ant sienų, lubų ar apmušalų, gali alergizuoti organizmą. Ypač jautrūs šiuo atžvilgiu yra vaikai. Kovoti su grybeliais yra labai sunku, dažnai tenka pašalinti visas grybelių paliestas sienų ar lubų dalis, naudoti dezinfekcines medžiagas, kurios vėl gi neigiamai veikia sveikatą.

Kas tai - oro sausintuvas?

Oro sausintuvas - tai tarsi buitinio kondicionieriaus specialus variantas. Jis turi taip pat du radiatorius- vienas šąla, o kitas šilumą atiduoda- dirbdamas jis įšyla. Ventiliatorius siurbia iš aplinkos drėgną orą nuosekliai per abu radiatorius. Eidamas per šiltajį radiatorių oras pašyla, o eidamas per šaltąjį jis jį apipučia ir drėgmė paprasčiausiai kondensuojasi ant šaltų sienelių. Vėliau vandens lašeliai surenkami į specialų indą- bakelį, o oras praradęs drėgmę išpučiamas į aplinką. Kadangi oras eina per abu radiatorius tai jis nei pašyla, nei atšąla, o sausintuvas naudoja energiją tik savo ventiatoriui ir siurbliui sukti. Energijos sanaudos tesiekia 220-350W. Tai prilygsta seno tipo 2-3 kaitrinėms lemputėms.

Kam oro sausintuvas yra skirtas?

Oro sausintuvą galima naudoti ne tik palaikyti optimalią drėgmę gyvenamąjame būste, bet ir panaudoti džiovinimui. Prisiminkite kaip sunku išdžiovinti skalbinius lietui lyjant, kiek sunkumų sukelia namo parnešta šlapia palapinė, guminė valtis ar skėtis, permirkę batai. Sausintuvas čia labai pravers. Tereikia šlapius daiktus pakabinti patalpoje kurioje įjungtas sausintuvas. Aksčiau jūs vietoje sausintuvo naudojote neekonomišką elektrinį šildytuvą. Dabar tą atliksite sunaudodami iki 10 kartų mažiau elektros energijos. Prietaisas pasitarnaus ir statybininkui belaukiančiam kada išdžius glaistas ar dažai ir automėgėjui, kai reikės išdžiovinti garažą ar permirkusį automobilio saloną. Tereikia atsiminti, kad patalpa kurioje džiovinama turėtų būti sandariai uždaryta, kad nebūtų džiovinamas "laukas". Be to ir temperatūra pageidautina kuo aukštesnė. Esant žemiau +5 besikondensuodama drėgmė paprasčiausiai užšals, o atšidymas bus vangus ir procesas bus lėtas.