Kamštinis paklotas 2mm (rul .10 m2) Kamštinė danga

Kamštinė sienų danga

Kamštinės sienų plokštės tinka tiek gyvenamosioms, tiek visuomeninėms patalpoms. Priklausomai nuo stiliaus, jų pagalba sukuriami interjero dekoratyviniai elementai, ar dengiamos ištisos sienos. Tačiau reikia atminti, kad kamštis savo faktūra ir spalva yra "stipri" medžiaga, todėl sienų dangas reikia naudoti saikingai. Keleri eksploatacijos metai atskleidė ir visas jų praktines savybes: ilgaamžiškumą, neteplumą, šilumos izoliacines savybes. Kamštinę medžiagą galima naudoti praktiškai visur, tik sakykim virtuvėje, koridoriuje ar vaikų kambaryje geriau patartina rinktis kamščio plokštes, dengtas apsauginiu vaško sluoksniu. Jei po kurio laiko sienos sutepamos, jos lengvai nuplaunamos drėgna kempine, naudojant muilą ar silpną ploviklį. Nevaškuotas plokštes patartina naudoti ten, kur nėra tiesioginio kontakto su baldais ar rankomis. Jos žymiai teplesnės ir išvalyti jas bus sunkiau. Vaškas tuo pačiu saugo kamštį ir nuo perdžiūvimo. Todėl laikui bėgant šiltesnėse patalpose tarp nevaškuotų plokščių gali atsirasti tarpeliai. Nebijo kamštinės dangos ir mechaninių pažeidimų : įdrėskimų ar įpjovimų, dūrimų smeigtukais. Kamštis turi puikią savybę "užtraukti" įpjovimus. Be to, bendrame kamščio faktūros fone jų paprasčiausiai nesimato. Stipriai pažeistas plokštes nesudėtinga pakeisti naujomis.
Kamštinės sienų plokštės prie paviršių yra klijuojamos. Prieš klijavimą būtina plokštes aklimatizuoti, tai yra išpakuotas palaikyti apie 24 val. patalpoje, kurioje jos bus suklijuotos. Nors kamščio klijavimui yra siūlomi įvairių tipų klijai, nederėtų naudoti ilgai džiūstančių, dantyta mentele tepamų klijų. Aklimatizuojant plokštes gali kisti jų plotis, kuris yra pagrindinis kriterijus kokybiškam klijavimui. Naudojant minėtus klijus, plokščių kraštinės gausis ne vienoje tiesėje, o tai komplikuos tolesnį klijavimą. Todėl patartina naudoti kontaktinio tipo klijus. Kamščio plokštes galima šiek tiek ištempti ar suspausti. Kontaktiniai klijai akimirksniu priklijuoja koreguojamą plokštę į reikiamą padėtį. Norint išvengti tarpelių tarp plokščių, klijuojant klijuojama plokštė tiesiog spraudžiama prie jau priklijuotos. Plokštes dengiant klijais, jokiu būdu negalima sutepti plokščių kraštinių. Tuomet plokštės negali tarp savęs prasilenkti, tarp jų liks peraukštėjimai, kuriuos panaikinti gana sudėtinga. Tai viena iš pagrindinių klaidų, daromų nekruopščiai atliekant darbus, ar nesusipažinus su kamščio klijavimo instrukcijomis. Kamštinės sienų dangos klijuojamos ant lygių, sausų, ir tvirtų paviršių. Jei tai tinkuota siena, pageidautina ją bent kartą išglaistyti, kad sumažinti klijų sąnaudas. Klijuojama taip pat ant dažytų paviršių, svarbu tik,kad dažai būtų tvirti, nesiluptų nuo paviršiaus. Jei paviršius klijuotas tapetais -būtina juos pašalinti. Jei klijuojamas paviršius turi smulkių nelygumų, kamštinės plokštės juos puikiai paslėps. Kadangi plokštės yra lanksčios, jomis dengiamos apvalios metalinės kolonos. Nors kamštis mažai įgeria drėgmę, tačiau reikia atminti, kad ant drėgnų sienų jį klijuoti nerekomenduojama. Drėgmė ne tiek žalinga iš patalpos vidinės pusės, kiek plintanti nuo pačios sienos. Pats kamštis nepelija ir nepūva, į jį neįsimeta grybelis, tačiau laikui bėgant klijai, kokie jie bebūtų stiprūs, gali neišlaikyti. Tokiu atveju patartina arba įrengti sienos hidroizoliacinį sluoksnį, arba montuoti pvz.: gipso kartono plokštes, ant kurių vėliau bus suklijuotas kamštis. Labai drėgnose patalpose nerekomenduojama naudoti dažyto kamščio plokščių, nes drėgmė gali pakenkti dažams.
Kamštis - tai natūrali medžiaga. Veikiamas saulės jis šviesėja. Kuriant interjerą, nepatartina projektuoti kamštinių dangų tose vietose, kurias veikia tiesioginiai saulės spinduliai.