8:00-17:00 d.d.
+370 699 62969
 
 
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
 
Gamintojas
Filtruoti
 
 
 
Išpardavimai Visi
Prekių peržiūros istorija
 

Nešiojamieji kompiuteriai internetu pigiau

 • HP ProBook 6470b Core i5-3230M 14inch

  Kaina: 606.92 €996.63 €
  2095.73 Lt3441.40 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • LENOVO ThinkPad Helix XTB1 (3698-6NG) 11.6'' FHD+ IPS (1920 x 1080) MultiTouch VibrantView, Core i5-3337U 1.8GHz, 3MB

  Kaina: 989.42 €1791.19 €
  3416.50 Lt6185.04 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • DELL Alienware M17XR5 Silver/Black 17.3 FHD Anti-Glare (1920X1080) WLED

  Kaina: 2383.10 €
  8228.92 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • DELL Alienware 18 Silver/Black 18.4 Flat FHD (1920X1080) WLED IPS Glare, Intel Core i7-4700MQ Turbo Boost (up to 3.4GHz/6MB)

  Kaina: 2988.70 €
  10320.10 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • DELL Latitude 3440 14.0 HD (1366x768) Anti-Glare WLED, Intel Core i3-4030U (1.9GHz/3MB), Intel HD 4400, 4GB (1x4GB)

  Kaina: 690.55 €
  2384.49 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • LENOVO ThinkPad X240 (20AL007Y) 12.5' HD (1366x768) IPS AntiGlare, Intel Core i5-4200U 1.60GHz/3MB, Intel HD 4400

  Kaina: 1293.94 €1650.09 €
  4468.02 Lt5697.82 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • Acer E5-571 15.6'' LED (1366x768) Eng-Rus kbd

  Kaina: 449.77 €536.66 €
  1553.07 Lt1853.10 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 
 
 

 

Nešiojami kompiuteriai - ką rinktis?

 

Pirmiausia, ką turime nuspręsti, prieš pradėdami paieškas, yra kokio: nešiojamo ar stacionaraus kompiuterio mes norime. 9 atvejais iš 10 mes siūlome rinktis nešiojamą kompiuterį. Tokį siūlymą būtų galima argumentuoti keletu pagrindinių dalykų, tai yra: kelis kartus mažesnės elektros energijos sąnaudos bei patogumas, mobilumas (nešiojamą kompiuterį galima nesunkiai pervežti ar pernešti).

Šiuo metu nešiojamieji kompiuteriai yra gana neblogai ištobulinti ir beveik niekuo nenusileidžia stacionariesiems, todėl pasirinkdami nešiojamą kompiuterį, daugeliu atveju Jūs nenukentėsite nei finansiškai, nei teks save labai riboti dėl naujojo pirkinio galingumo ar patikimumo.

Taigi, iki šiol renkantis nešiojamąjį kompiuterį tereikėjo domėtis vidine jo sandara – koks procesorius, kiek atminties ir pan. Tačiau žaidimo taisyklės keičiasi. Terminas „nešiojamasis kompiuteris“ tampa bendriniu ir dabar tai gali reikšti pakankamai skirtingus įrenginius. Gal tai nešiojamasis kompiuteris su lietimui jautriu ekranu, o gal „Ultrabook“ nešiojamasis kompiuteris, ar nešiojamojo ir planšetinio kompiuterio derinys.

 

Tad, ir aptarsime pagrindines nešiojamųjų kompiuterių rūšis bei jų tarpusavio skirtumus:

 

1. Standartiniai nešiojamieji kompiuteriai vis dar populiariausi – jie puikiai atlieka savo paskirtį ir artimiausiu metu niekur nedings. Tą įrodo ir nešiojamųjų kompiuterių su lietimui jautriu ekranu atsiradimas. Šie įrenginiai gaminami naudojant tas pačias platformas, jie turi tas pačias jungtis ir kitas sudedamąsias dalis. Tiesiog kompiuterio ekranas yra jautrus lietimui – tokiam žingsniui sąlygas suteikė 2012 metais pristatyta „Microsoft“ operacinė sistema „Windows 8“, kuri yra pritaikyta tiek stacionariems, tiek nešiojamiems, tiek planšetiniams kompiuteriams ir net išmaniesiems telefonams.

 

2. „Ultrabook“ yra „Intel“ priklausantis prekės ženklas. Ši sąvoka atsirado 2011 metais, kuomet rinkai buvo pristatyti itin ploni kompiuteriai su ilgu baterijos veikimo laiku ir „Intel“ procesoriais. Iš esmės tai tie patys nešiojamieji kompiuteriai, tik pritaikyti keliavimui. Nuo standartinių nešiojamųjų ryškiausiai skiriasi storiu, svoriu, baterijos veikimo trukme ir ribota komplektacija:

     • „Ultrabook“ svoris ir storis lyginant su vidutiniu nešiojamuoju kompiuteriu skiriasi dvigubai. Yra tokių, kurie sveria vos 1 kg, o storis nesiekia net 1 cm. Ne veltui dauguma gamintojų pristatinėdami savo „Ultrabook“ modelius naudojasi frazėmis „ypač plonas“ ir „ypač lengvas“. Mažo svorio ir storio dėka „Ultrabook“ kompiuteris tampa ypač patogiu daug keliaujantiems.

     • Bene praktiškiausia „Ultrabook“ savybė yra baterijos darbo laikas. Su šiuo kompiuteriu galima dirbti visą dieną net ir be energijos šaltinio. Vidutinis „Ultrabook“ kompiuterių baterijos darbo laikas svyruoja apie 7 valandas, bet vis daugiau modelių gali pasiūlyti ir 9, ir 11 valandų veikiančias baterijas.

     • Plonas korpusas ir lengva konstrukcija reikalauja aukų. „Ultrabook“ kompiuteriuose dažniausiai nėra optinio įrenginio, kuris reikalingas kompaktinėms plokštelėms nuskaityti. Juose taip pat nerasime ir „Etherenet jungties, kuri skirta interneto kabeliui.

 

3. „Windows 8“ operacinė sistema kompiuterių gamintojus paskatino kurti įvairius planšetinio ir nešiojamojo kompiuterio derinius – hibridinius kompiuterius. Ši kategorija įdomiausia, nes ji vis dar plečiasi. Dažniausiai pasitaikantis hibridinis kompiuteris yra planšetė, prie kurios jungiasi klaviatūra ir toks derinys tampa nešiojamuoju kompiuteriu. Tokie įrenginiai jau tampa standartu, bet kur kas įdomiau apžvelgti nestandartinius nešiojamojo ir planšetinio kompiuterio derinius, kuriais gamintojai stengiasi nustebinti rinką. Štai keli jų:

 

     • Kompiuteris su pasisukančiu ekranu – toks kompiuteris turi ekraną, kurį galima pasukti 90 laipsnių kampu ir lenkti ant klaviatūros ekranu į viršų. Taip nešiojamasis kompiuteris tampa planšetiniu.

 

     • Kompiuteris su perverčiamu ekranu, kurio ekranas atsilenkia iki pat kompiuterio dugno. Tokiu būdu klaviatūra išlieka atvira ir kompiuterį galima guldyti ant jos.

 

     • Kompiuteris su persiverčiančiu rėmuose ekranu. Tai ekranas, kuris persiverčia savo rėmuose. Ekranas rėmuose įtvirtintas tik 2 vietose – iš abiejų pusių ties viduriu, tad gali persiverst. Tuomet kompiuterį uždarote ir viršuje lieka jau nebe nugarėlė, o ekranas.

 

     • Kompiuteris su slankiuoju ekranu. Šis modelis sukurtas kaip planšetinis kompiuteris, kuris gali pavirsti nešiojamuoju, o ne atvirkščiai. Įrenginys sukonstruotas su paviršiuje esančiu ekranu ir standartiškai naudojamas kaip planšetinis kompiuteris. Jei norite nešiojamajam būdingos konstrukcijos, tuomet ekraną turite paslinkti į priekį – slinkdamas, jis atidengia kompiuterio korpuse integruotą klaviatūrą ir pakilęs iki nešiojamajam būdingo kampo, užsifiksuoja.

 

Taigi, kai jau nusprendėte, kokio tiksliai nešiojamojo kompiuterio norite, laikas pakalbėti apie kitus svarbius aspektus, į kuriuos turite atkreipti dėmesį.

 

 • Procesorius (CPU). Tai yra kompiuterio variklis. Jei nesi didelis kompiuterijos gerbėjas, gamintojų pateikiami procesoriaus aprašymai mažai ką sakys. Bet jų suprasti ir nebūtina. Yra gerų žmonių, kurie visus procesorius ištestuoja ir pateikia jų įvertinimus. Tiesiog paspausk čia, įvesk dominančio kompiuterio procesoriaus pavadinimą ir žinosi kiek jis geresnis ar blogesnis už kitus procesorius.

 

 • Vaizdo plokštė (GPU). Su vaizdo plokštėmis labai panašiai kaip ir su procesoriumi. Tiesiog paspausk čia, įvesk vaizdo plokštės pavadinimą ir žinosi kiek ji gera. Beje, apie vaizdo plokštes verta žinoti, kad jos yra dviejų rūšių – integruotosios ir diskrečiosios (įdėtos kaip atskira kompiuterio dalis). Integruota vaizdo plokštė yra mažesnio galingumo ir tinkama darbui su eilinėmis programomis, nesudėtingų žaidimų žaidimui bei video filmų žiūrėjimui. Jei kompiuteris bus skirtas žaidimams, tuomet vaizdo plokštė turėtų būti diskrečioji ir turėti bent 1 GB atminties.

 

 • Operatyvioji atmintis (RAM). Nuo jos priklauso kaip greitai veiks programos, su kuriomis yra dirbama vienu metu. Geriau rinktis kompiuterį su bent 4GB operatyviosios atminties. O iš esmės – kuo daugiau tuo geriau. Prie RAM taip pat yra prirašomi ir kiti sutrumpinimai, apie kuriuos verta žinoti, jog DDR3 yra geriau už DDR2, o kuo didesnis skaičius prie MHz, tuo geriau. Beje, ko tau greičiausiai parduotuvėje nepasakys – RAM labai priklauso nuo kompiuteryje įdiegtos operacinės sistemos (OS), kaip pvz. "Windows 7" ar "Windows Vista". Jei OS bus 32 bitų, tuomet kad ir kiek kompiuteris turės RAM, panaudoti vis tiek bus galima tik 3GB. Norint išnaudoti daugiau, kompiuteryje turi būti 64 bitų OS.

 

 • Kietasis diskas (HDD arba SSD). Jis saugo visą kompiuteryje esančią informaciją – nuo programų iki filmų. Taigi kuo daugiau vietos, tuo daugiau informacijos galima turėti kompiuteryje. Kitas svarbus niuansas – visa informacija apie atidaromas programas ir failus yra imama iš kietojo disko ir eina į RAM. O iš ten jau matai rezultatą. Tad kuo greičiau informacija nukeliaus į RAM, tuo greičiau veiks kompiuteris. Kietojo disko greitis matuojamas "rpm", kuo jis didesnis – tuo geriau. Kita vertus, jei kompiuteryje pritrūks vietos – visuomet galėsi nusipirkti išorinį diską ir informaciją perkelti ten.