Šiais laikais gyvenimas be kompiuterio labai sunkiai įsivaizduojamas, kadangi tai priemonė, kuri mums padeda dirbti, padeda atlikti pačius įvairiausius darbus, mokytis, pramogauti, bendrauti ir taip toliau. Daugeliui žmonių nešiojamieji kompiuteriai atrodo ne kaip prabanga, tačiau būtinybė, be kurios žmogus šiais laikais paprasčiausiai nebegali gyventi. Kadangi B-a.eu siūlo labai platų kompiuterių pasirinkimą, tai atveria galimybes kiekvienam rasti tai, kas jam labiausiai tinka ir kas padeda bendravimą bei informacijos ieškojimą naudojantis kompiuteriu padaryti paprastu ir labai patogiu. Svarbiausia, kad skiriantis žmogaus poreikiams tuo pačiu galima džiaugtis ir plačia pasiūla, kuri leis rasti ta, kas Jums labiausiai tinka.
Skirianti procesoriaus galingumui tuo pačiu skiriasi ir technikos galimybės. Šiuo atveju galimybės labai plačios, kadangi galima rasti tiek labai paprastų, tiek labai galingų procesorių, tad viskas priklauso nuo žmogaus poreikių. Bei kainos, kuri taip pat dažnai yra vienas esminių aspektų, kuris padeda apsispręsti, ko Jums reikia, kad pavyktų rasti funkcionalią techniką su kuria galima sėkmingai dirbti.
B-a.eu kompiuterių procesoriai:
Vienas svarbiausių aspektų, kuris gali garantuoti, kad pavyks rasti tokį kompiuterį, kurio funkcionalumas atiteks Jūsų poreikius - gamintojas. B-a.eu prekiauja pasaulyje puikiai žinomų gamintojų gaminiais ir pradėjus ieškoti pamatysite, kad pasiūla labai plati. Tačiau internete galima skaityti kitų žmonių paliktus komentarus, kurie padės suprasti vieno arba kito gamintojo produkcijos funkcionalumą. Dažniausiai kitų patirtys – esminis aspektas, kuris ir gali garantuoti, kad rastas nešiojamas kompiuteris atitiks konkrečiai Jūsų poreikius.
Tikrai negalima sakyti, kad dizainas nėra svarbus veiksnys renkantis kompiuterį. Tai net labai svarbus aspektas, kuris gali garantuoti, kad kiekvienas susiras tokią įrangą, kuri jam tinka labiausiai. Nuo paprasčiausių juodų kompiuterių, kurie dažniausiai labai nepatraukia dėmesio iki labai modernių, labai skolingų, kurie tikrai leidžia džiaugtis, kad rasta įranga atitiks Jūsų poreikius ir leis su nešiojamuoju kompiuteriu ne tik atlikti įvairius darbus, tačiau tuo pačiu ir jaustis stilingai.
Dar vienas svarbus aspektas, kuris gali užtikrinti, kad kiekvienas ras tai, kas geriausiai tenkina jo poreikius – kaina. B-a.eu kainos – konkurencingos, tad ieškokite, o atradę džiaukitės galimybėmis, kurios leis įsigijus prietaisą nesukti dėl jo galvos, kadangi js veiks labai ilgai ir puikiai. Ši prekybos vieta taip pat gali pasigirti labai skirtingus kainoraščius turinčiomis priemonėmis, kurios leis kiekvienam rasti jo piniginės poreikius tenkinančią įrangą.
Nešiojamieji kompiuteriai tai pat skiriasi ir savo ekrano dydžiu. Kol vieni ieško kompiuterio, kurį galima nešiotis su savimi, todėl jiems labiausiai tinka nedidelių matmenų įranga, tuo tarpu kiti ieško didesnio, kad butų galima patogiai dirbti ir negadinti akių. Ir šiuo atveju B-a.eu galimybės labai atviros, tad kiekvienas gali rasti tai, kas jam labiausiai tinka.
Tegul surastas kompiuteris tarnauja Jums ilgus metus ir leidžia visiškai nesukti galvos dėl jo priežiūros bei gedimų. Gera įranga nebus lepi. O gera yra ta, kuri atitinka Jūsų poreikius. Lyginkite galimybes, derinkite ir galiausiai rasite tai, kas leis be jokio vargo sėkmingai įsigyti įrangą, kuri padės atlikti labai įvairius darbus.
Kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį?
Pakankamai kompaktiškas, kad galėtumėte visur nešiotis, tačiau užtektinai galingas, kad galėtumėte dirbti su norimomis programomis - nešiojamasis kompiuteris yra geriausias įrankis darbui ir žaidimams, kur bebūtumėte. Ir nors planšetės bei išmanieji telefonai taip pat nesiskundžia populiarumu, daugelis žino, kad nešiojamame kompiuteryje viską (nuo naujienų skaitymo ar dokumentų tvarkymo, iki vaizdo peržiūrų ar žaidimų) atlikti kur kas patogiau. Tad kokį kompiuterį pasirinkti?
Nešiojamų kompiuterių įvairovė tiesiog stulbinanti, pradedant skirtingu dydžiu bei funkcijomis, baigiant kaina, todėl išsirinkti sau tinkantį modelį gali pasirodyti besant tikru iššūkiu. Todėl pirmiausia turėtumėte apibrėžti savo poreikius. Kad nieko nepraleistumėte, vadovaukitės mūsų pateiktu gidu:
1. Platforma: Windows, Mac, ar Chrome OS?
Windows 10
Būdama bene lanksčiausia iš minėtųjų, ši operacinė sistema sutinkama didžiojoje dalyje parduodamų modelių. Nešiojamieji kompiuteriai su Windows platforma siūlo platų spektrą įvairių funkcijų, skirtų Jūsų patogumui: liečiami ekranai, pirštų atspaudų skaitikliai, galingos vaizdo plokštės ir t.t. Naujausia Windows versija, Windows 10, turi nemažai patobulinimų, lyginant su ankstesnėmis versijomis, įskaitant galimybę lengvai pereiti iš įprasto (angl. Desktop) į planšetės (angl. Tablet) režimą ir atvirkščiai, atnaujintą Start meniu, bei skaitmeninį asistentą Cortana.
Apple OS X El Capitan
Visuose MacBook kompiuteriuose veikia naujausia Apple operacinė sistema Mac OS X El Capitan. Šios operacinės sistemos naudojimas ir funkcionalumas panašus į Windows 10, tačiau turi skirtingą vartotojo sąsają, kuri nuo Windows skiriasi tuo, kad programėlių laukelis išdėstytas darbalaukio apačioje. iPhone bei iPad vartotojai neabejotinai apsidžiaugs tokiomis funkcijomis, kaip Launch Pad įrankis, skirtas valdyti programėlėms, priimti ir atlikti skabučius bei teksto žinutes. Deja, OS X operacinė sistema nepritaikyta lietimui, kadangi MacBook kompiuterių liečiamais ekranais tiesiog nėra.
Chrome OS
Šią operacinę sistemą galima rasti kai kuriuose nešiojamų kompiuterių modeliuose, tokiuose kaip Lenovo 100S Chromebook. Chrome OS - paprasta ir saugi, tačiau gana ribotų galimybių sistema. Vartotojo sąsaja labai panaši į Windows - čia rasite darbalaukį, programų meniu, galimybę vilkti langus iš vienos vietos į kitą bei kitas Windows sistemoje sutinkamas ypatybes. Vis dėlto, pagrindinis Jūsų įrankis čia bus Chrome naršyklė. Didžiausias minusas - programų trūkumas, o ir esamų programų veikimui trūksta užtikrintumo. Tačiau jei nešiojamo kompiuterio Jums reikia tik naujienų skaitymui, elektroninio pašto tikrinimui, naršymui socialiniuose tinkluose bei internete, toks kompiuteris gali būti puikus pasirinkimas: jis nebrangus, kompaktiškas, o baterijos veikimo laikas - itin ilgas.
2. Tipas: įprastas ar "du viename"?
Pastaruoju metu vis labiau populiarėja nešiojamų kompiuterių kategorija "du viename" (angl. 2-in-1). Tai prietaisai, kuriuos galima nesunkiai transformuoti iš tradicinio kompiuterio (angl. Desktop) į planšetės (angl. Tablet), palapinės (angl. Tent) ar stovo (angl. Stand) režimą. Tokie kompiuteriai dažniausiai būna dviejų rūšių: 1) su nuimamu ekranu; 2) lanksčios konstrukcijos, kuri leidžia prietaiso ekraną palenkti 360 laipsnių kampu. Tai leidžia kompiuterį naudoti kur kas įvairesniems tikslams, priklausomai nuo situacijos. Vis dėlto, jeigu minėtos galimybės Jums nėra aktualios, skirkite savo biudžetą kompiuteriui, turinčiam geresnius techninius parametrus.
Na o jei sugalvosite įsigyti "du viename" kompiuterį, turėkite galvoje, kad lanksčiųjų kompiuterių baterija veikia kur kas ilgiau, nei jų giminaičių su nuimamais ekranais.
3. Pasirinkite tinkamą dydį
Prieš pereinant prie techninių parametrų bei kainų, turėtumėte išsiaiškinti, kokio dydžio kompiuterio norite. Nešiojami kompiuteriai dažniausiai skirstomi pagal ekrano įstrižainės dydį, kuris matuojamas coliais (1 colis - 2,54 cm):
11-12 colių. Ploniausi ir lengviausi nešiojami kompiuteriai turi 11-12 colių ekranus ir įprastai sveria 1,1-1,6 kg.
13-14 colių. Geriausias funkcionalumo ir portabilumo santykis, ypač jei gausite modelį, sveriantį mažiau, nei 1,8 kg.
15 colių. Populiariausias dydis. Kompiuteriai 15 colių ekranais įprastai sveria nuo 2 iki 3 kilogramų.
17-18 colių. Jei Jūsų kompiuteris didžiąją dalį laiko praleis ant darbo stalo, galite rinktis pastarojo dydžio modelį. Jis užtikrins sklandų darbą dirbant net ir daugiausiai resursų eikvojančiomis programomis bei leis mėgautis žaidžiant naujausius žaidimus.
4. Atkreipkite dėmesį į klaviatūrą ir jutiklinį pultą (angl. Touchpad)
Net ir įspūdingiausių specifikacijų kompiuteris nedžiugins, jei nebus pakankamai ergonomiškas. Įsitikinkite, kad kompiuterio klaviatūra patogi naudoti, o tarpai tarp mygtukų pakankamai dideli. Atkreipkite dėmesį, kaip veikia jutiklinis pultas: ar žymeklis ekrane nešokinėja, ar sklandžiai reaguojama į pirštų komandas. Jei norite patogesnio valdymo, rinkitės modelį, kurio klaviatūroje įdiegtas Trackpoint mygtukas, leidžiantis valdyti žymeklį.
5. Specifikacijos
Kompiuterio komponentai, tokie kaip procesorius, kietasis diskas, RAM, vaizdo plokštė ir kt. gali priversti pasimesti net žmones, save laikančius kompiuterių žinovais, todėl nesijaudinkite, jei specifikacijų lentelė Jums atrodo lyg skaičių ir raidžių kratinys.
Štai keli aspektai, kuriuos reikėtų žinoti:
Procesorius. Jūsų kompiuterio smegenys. Procesorius turi milžinišką įtaką prietaiso veikimui, tačiau, priklausomai nuo to, kam naudosite kompiuterį, net pigiausio procesoriaus gali pakakti.
• AMD A serija arba Intel Core i3 / i5
Jei norite, kad Jūsų nešiojamas kompiuteris atitiktų šiuolaikinius standartus, turėtumėte rinktis Core i5. Core i3 versija yra mažiau pajėgi. AMD A serijos procesoriai yra panašaus pajėgumo.
• Intel Core i7
Didžiausios spartos procesoriai, skirti žaidimų fanatams bei darbo stotims.
• AMD E serija arba Intel Pentium / Celeron
Šie procesoriai diegiami žemesnės klasės nešiojamuose kompiuteriuose. Pakankamai spartūs tvarkytis su minimaliomis užduotimis, tokiomis kaip vaizdo įrašų peržiūra, dokumentų tvarkymas ir naršymas internete.
• Intel Atom
Dar vienas procesorius, sutinkamas žemesnės klasės kompiuteriuose. Šis tipas dažniausiai naudojamas "du viename" modeliuose bei pasižymi mažesnėmis energijos sąnaudomis, nei prieš tai minėtieji Pentium / Celeron.
• Intel Core m3 / m5 / m7
Nedidelė galia ir mažas išskiriamos šilumos kiekis leidžia šiems procesoriams veikti be ventiliatoriaus, todėl tokie kompiuteriai pasižymi itin tyliu veikimu. Procesoriaus našumas didesnis nei Celeron, bet kur kas mažesnis, nei Core i3 / i5.
RAM. Kai kurie pigesni gaminiai turi tik 2 GB RAM, bet mes rekomenduojame rinktis kompiuterį, turintį bent 4 GB operatyviosios atminties. Jei Jūsų biudžetas šiek tiek didesnis, kompiuteris su 8 GB RAM būtų puikus sprendimas, na o 16 GB daugeliui vartotojų yra daugiau nei pakankamai.
Išorinė atmintis (kietasis diskas). Galbūt net svarbiau nei procesorius, yra sklandus kompiuterio atminties disko veikimas. Jei Jums nereikia itin daug atminties saugoti dokumentams, investuokite daugiau pinigų ir įsigykite kompiuterį su SSD (angl. Solid State Disc) disku - toks kompiuteris bus kur kas spartesnis, nei turintis įprastą HDD (angl. Hard Disc Drive) kietąjį diską.
Ekranas. Jau kalbėjome apie ekranų dydžius, o dabar pakalbėkime apie ekrano kokybę. Kuo daugiau pikselių, tuo kompiuterio ekranas bus ryškesnis, ir tuo daugiau turinio jame tilps. Biudžetiniai modeliai turi 1366 x 768 pikselių ekranus, tačiau jei galite sau leisti, rinkitės 1920 x 1080, kitaip žinomą, kaip Full HD, ekraną. Aukščiausios klasės nešiojamieji kompiuteriai dažnai turi 2560 x 1600, 3200 x 1800 ar net 3840 x 2160 raiškos ekranus, kuriuose vaizdas atrodo itin gražiai, tačiau tokie kompiuteriai sunaudoja daugiau energijos, todėl jų baterijos gyvavimo laikas trumpesnis.
Lietimui jautrūs ekranai (angl. Touch Screen). Jei perkate įprastą nešiojamąjį kompiuterį, liečiamas ekranas, tikriausiai, nebus labai naudingas, be to, tokiu atveju, baterijos veikimo laikas bus kur kas trumpesnis. Tuo tarpu "du viename" modeliuose, lietimui jautrus ekranas jau tampa įprastu dalyku.
Vaizdo plokštė. Jei neplanuojate žaisti naujausių žaidimų, kurti 3D objektų, ar apdoroti aukštos kokybės vaizdo įrašų, integruotos vaizdo plokštės turėtų pakakti. Jei užsiimsite minėtais dalykais ar kažkuo kitu, kam reikia aukštos kokybės vaizdo apdorojimo, spartus Nvidia arba AMD grafinis procesorius tiesiog būtinas.
Jei perkate didelį gremėzdišką kompiuterį, kuris didžiąją dalį laiko praleis ant jūsų darbo stalo, netoliese rozetės, baterijos veikimo laikas nėra labai aktualus. Tačiau jei planuojate savo naująjį kompiuterį visur nešiotis su savimi, Jums reikėtų kompiuterio, su bent 6 valandas vienu įkrovimu veikiančia baterija. 8 valandos ir daugiau būtų idealu.