Atpigo Praustuvas Villeroy & Boch Memento 60x42 Praustuvai
105.79 € 211.60 € / 1 vnt

Atpigo Praustuvas VIKA Vario E 80, su anga maišytuvui Praustuvai

Atpigo Praustuvas SPHINX Camee 52 Praustuvai
24.01 € 48.01 € / 1 vnt

Atpigo Praustuvas KERAMAG iConcept 75x48,5 Praustuvai
67.16 € 133.40 € / 1 vnt

Atpigo Praustuvas DURAVIT Vero 50x47 Praustuvai
46.00 € 91.08 € / 1 vnt

Atpigo Praustuvas GEBERIT Smyle Square 60x48 Praustuvai
38.65 € 76.36 € / 1 vnt

Atpigo Praustuvas KAMĖ Tondo Quadro G 36, matinis pilkas Praustuvai

Atpigo Praustuvas KAMĖ Tondo Quadro B 36, matinis juodas Praustuvai

Atpigo Praustuvas KAMĖ Tondo Quadro W 36, matinis baltas Praustuvai

Atpigo Praustuvas Bruynzeel WT3 150, dvigubas Praustuvai
139.20 € 197.21 € / 1 vnt

Atpigo Keraminis praustuvas Ravak Chrome, 65 cm, su persipylimu Praustuvai

Atpigo Lietas praustuvas Ravak Moon, 2S Praustuvai
193.42 € 212.86 € / 1 vnt

Atpigo Keraminis praustuvas Ravak Ceramic, Slim R 55 cm Praustuvai

Atpigo Keraminis praustuvas Ravak Ceramic, Slim O 55 cm Praustuvai

Atpigo Lietas praustuvas Ravak Solo, 580x400 baltas Praustuvai

Atpigo Keraminis praustuvas Ravak Uni, Slim 40 cm Praustuvai
144.82 € 154.54 € / 1 vnt

Atpigo Keraminis praustuvas Ravak Uni, 40 cm Praustuvai
144.82 € 154.54 € / 1 vnt

Atpigo Lietas praustuvas Ravak Chrome, 120 cm, dvigubas su persipylimu Praustuvai

Vonios praustuvai: kokį pasirinkti?

Vonios praustuvų pasirinkimas šiandieniniam vartotojui yra labai didelis ir apima platų spektrą tipų, spalvų ir stilių. Žinodami visas galimybes, praustuvą voniai išsirinksite kur kas greičiau ir patogiau.

Praustuvų tipai

Įleidžiami praustuvai

Šio tipo praustuvai montuojami stalviršio viršuje. Įleidžiami praustuvai turi apvadą, kuris atsiremia į stalviršį ir taip laiko praustuvą. Tokį praustuvą sumontuoti lengviausia, kadangi nereikia keisti stalviršio ar visos spintelės. Įleidžiamas praustuvas gali būti derinamas prie įvairių paviršių, todėl tiks bet kokiame interjere.

Įmontuojami praustuvai

Tokie praustuvai paprastai montuojami po stalviršiu, pagamintu iš kietos medžiagos, tokios kaip granitas, marmuras ar betonas. Šiuo atveju, stalviršis specialiai pritaikomas praustuvui, t.y. stalviršyje išpjaunama būtent tokio dydžio anga, kokios reikia. Dėl šios priežasties, įmontuojamo tipo praustuvą pakeisti kur kas sudėtingiau, nei įleidžiamą.

Pjedestalo tipo praustuvai

Tai pastatomi praustuvai, kuriuos laiko pjedestalas. Skirtingai nei anksčiau paminėti praustuvų tipai, šis tipas nėra kombinuojamas su vonios spintele. Praustuvas ant pjedestalo puikiai tinka nedideliam vonios kambariui, kur trūksta erdvės ir nereikia papildomos vietos laikyti daiktams.

Dubens tipo praustuvai

Tokio tipo praustuvai montuojami ant stalviršio taip, kad pastarojo viršus ir praustuvo dugnas būtų tame pačiame lygyje. Kartais praustuvas šiek tiek įleidžiamas į stalviršį, tačiau didžioji praustuvo dalis vis tiek lieka paviršiuje. Dubens tipo praustuvai gaminami iš įvairių medžiagų: keramikos, stiklo, akmens, ir kt.

Sieniniai praustuvai

Šie praustuvai neturi stalviršio ar spintelės ir yra montuojami tiesiai prie sienos. Vienas didžiausių sieninių praustuvų privalumų yra tas, kad jie padeda sutaupyti nemažai ploto, kas ypač aktualu mažesniuose vonios kambariuose. Šių praustuvų santechninė dalis – atvira, tačiau, jei norite ją pridengti, galite atskirai įsigyti specialų gaubtą, kaip ir papildomą atramą.

Konsoliniai praustuvai

Tai sieniniai praustuvai, turintys papildomą, 2 arba 4 kojų atramą. Konsoliniai praustuvai paprastai neturi spintelės, taigi santechniniai mazgai dažniausiai būna atviri. Dėl šios priežasties, prieš įsigyjant tokio tipo praustuvą, reiktų pagalvoti, ar jis derės prie jūsų vonios kambario interjero.

Gamybos medžiagos

Vonios praustuvai gaminami iš įvairių medžiagų. Prieš pasirinkdami apsvarstykite, kokios medžiagos praustuvas geriausiai atitinka jūsų vonios kambario stilių, kiek jis tvirtas ir kokios priežiūros reikalauja.

Stiklo keramikos, degto molio ir porceliano praustuvai yra labai panašūs: visi jie yra keramikiniai ir turi žvilgantį paviršių. Tokius praustuvus labai lengva valyti, jie atsparūs korozijai ir nepraranda spalvos. Praustuvai, pagaminti iš šių medžiagų, yra tvirti, tačiau gali sudužti ar įskilti, užkliudžius sunkiu objektu.

Metaliniai praustuvai iš nerūdijančio plieno, vario ar žalvario yra labai patvarūs ir gali atlaikyti net ir labai stiprius smūgius. Tokiems praustuvams valyti gali būti naudojami dauguma buitinių valiklių, tačiau subtilesni metalai, tokie kaip varis, gali pareikalauti papildomos priežiūros ir specialių valymo priemonių. Turėkite galvoje, kad metalinėse kriauklėse, skirtingai nei keramikinėse, itin sparčiai kaupiasi kalkių nuosėdos.

Stikliniai praustuvai gaminami iš grūdinto stiklo, apdoroto terminėmis bei cheminėmis priemonėmis, taip padidinant tvirtumą ir ilgaamžiškumą. Grūdinto stiklo praustuvai yra patvarūs ir atsparūs įbrėžimams bei įskilimams. Kietas vanduo gali palikti nuosėdų, tačiau jas lengvai nuvalysite bet kokiu buitiniu valikliu.

Ketaus praustuvai gaminami iš ketaus, padengto emale. Šių praustuvų yra įvairių spalvų, be to, jie itin lengvai valomi. Vis dėlto, emaliuotas paviršius nėra labai atsparus ir gali būti pažeistas, užkliudžius sunkiu objektu. Tokiu atveju, pažeistoje vietoje gali prasidėti ketaus korozija.

Akmens masės praustuvai gaminami iš tų pačių medžiagų kaip ir akmens masės stalviršiai, t.y. nesunkiai gali būti imituojamas marmurinis ar granitinis paviršius. Tokie praustuvai yra lengvai valomi ir turi patvarų paviršių, todėl puikiai tinka dažno naudojimo sąlygomis. Akmens masės paviršius nėra atsparus įbrėžimams, tačiau jį galima atnaujinti specialiomis priemonėmis. 

Vonios praustuvų dydžiai

Yra daug skirtingų praustuvų dydžių. Kartais praustuvo dydis gali vaidinti svarbesnį vaidmenį, nei jo stilius, taigi, jei jau išsirinkote jums labiausiai patinkančią išvaizdą, laikas pagalvoti, ar norimas praustuvas tilps jūsų vonios kambaryje.

Praustuvo matmenys visuomet yra pateikiami prekės aprašyme, todėl skirkite šiek tiek laiko ir įdėmiai jį perskaitykite bei palyginkite praustuvo matmenis su vietos, kurioje planuojate sumontuoti praustuvą, matmenimis.

Į ką dar vertėtų atkreipti dėmesį, prieš įsigyjant vonios praustuvą?

Kokio dydžio jūsų vonios kambarys?

Nuo kambario ir potencialaus praustuvo dydžio gali priklausyti jūsų vonios stilius ir interjeras. Skirtingi praustuvai užims skirtingą kiekį vietos, be to, kai kurie praustuvai neturi papildomos vietos susidėti daiktams, o tai gali būti ypač svarbu, jei patalpa nedidelė. Erdvė turėtų būti vienas jūsų prioritetų.

Kas ir kaip dažnai naudojasi vonia?

Atsakymas į šį klausimą, renkantis praustuvą, lemia labai daug. Stilingam vonios kambariui reikės delikatesnių medžiagų, tuo tarpu dažno naudojimo arba vaikų vonios kambariui svarbiausias aspektas – patvarumas.

Kiek priežiūros praustuvui galite skirti?

Buitinės valymo priemonės nėra suderinamos su visais praustuvų tipais. Nemanykite, kad galima naudoti bet kokį produktą savo praustuvo priežiūrai. Įvairūs metalai, medienos ar akmens detalės yra jautrios, todėl reikalauja atitinkamo dėmesio.