Dekoratyvinis mineralinis tinkas Sakret MRP 2mm lietutis 25kg Dekoratyviniai tinkai

Dekoratyvinis tinkas fasadams ir kitiems lauko bei vidaus darbams


Dekoratyvinis tinkas (dar kitaip - struktūrinis) tik papuošia namo fasadą, tačiau ir apsaugo išorines namo sienas nuo aplinkos poveikio. Parduodame įvairaus tipo ir rūšių dekoratyvinius tinkus fasadų ir kitų paviršių tinkavimui. Mūsų kataloge - dekoratyviniai tinkai, skirti betoninių, silikatinių blokelių, plytų mūro, gipso kartono ir įvairių kitų paviršių struktūriniam tinkavimui mašininiu ar rankiniu būdu.
Dekoratyviniai tinkai pagal savo savybes ir sudėtį yra skirstomi į akrilinį, mineralinį, silikatinį, polimerinį, silikoninį, mozaikinį. Kiekvienos rūšies tinkas turi savo paskirtį, todėl renkantis atkreipkite dėmesį į tai, kam yra skirtas konkretus dekoratyvinis tinkas. Mišinio tipą reikėtų parinkti priklausomai nuo pagrindo arba sienos paviršiaus, kurią norite tinkuoti. Neteisingai pasirinkus, nepasieksite norimo rezultato.
Svarbus struktūrinio tinko gamintojas? Galime pasiūlyti Atlas, Baumit, Caparol, Ceresit, IGIS, Sakret ir kitų gamintojų dekoratyvinius tinkus fasadams ir kitiems paviršiams. Atminkite, kad renkantis patikrintų gamintojų produkciją, būsite tikri, jog dekoratyvinis tinkas atitiks savo technines savybes ir tarnaus žymiai ilgiau.
Spalvų pasirinkimas
Įprastai dekoratyvinis tinkas fasadams ar kitiems paviršiams parduodamas baltos arba pilkos spalvos. Tačiau esant poreikiui galima užsisakyti ir norimos spalvos struktūrinį tinką. Tai galima padaryti papildomai nusipirkus norimos spalvos pigmentus arba užsakant spalvą gamykloje. Dalis dekoratyvinių tinkų yra tiesiog dažomi po tinkavimo darbų.
Dekoratyvinio tinko tekstūra
Kaip atrodys jūsų namo fasadas, priklausys ir nuo padengimo būdo bei tinko frakcijos dydžio. Dekoratyvinis tinkas pagal padengimo tekstūrą dažnai vadinamas samanele ar lietutis. Taip pat yra išskiriama akmenukų ir raižyta faktūra. Prieš pradėdami darbus, nuspręskite, kokia tekstūra jums yra gražiausia, pagal tai atitinkamai galėsite rinktis ir dekoratyvinį tinką.

Dekoratyvinis tinkas - kokios yra tinko rūšys ir kokiems paviršiams naudojamas

Akrilinis (polimerinis) tinkas
Šio tipo dekoratyvinį tinką galima naudoti iš karto. Akrilinis tinkas - tai tinkas, kurio pagrindinė rišamoji medžiaga yra sintetinių dervų vandens dispersija. Todėl tai užtikrina tinko laidumą garams, taip pat polimerinis - akrilinis tinkas yra elastingas, atsparus įvairiems temperatūros pokyčiams, mažai įgeria vandens, ilgiau išlieka švarus, jo nereikia perdažyti. Įprastai akrilinis tinkas yra naudojamas putų polistirolu šiltintų fasadų tinkavimui, taip pat betoninių, silikatinių blokelių, gipso kartono, plytų mūro ir kitų mineralinių paviršių dekoratyviniam tinkavimui.
Mineralinis tinkas

Dekoratyvinis mineralinis tinkas yra pats pigiausias plonasluoksnis tinkas. Jo rišamoji medžiaga yra cementas. Mineralinis tinkas yra vienas patvariausių tinkų, jis yra atsparus biologinei korozijai, apaugimui pelėsiais ir grybeliais. Šio tipo struktūrinis tinkas neturi itin didelio spalvų asortimento, galima rinktis tik iš kai kurių pastelinių spalvų. Jeigu norite išgauti tam tikrą specifinę spalvą, ją gauti galite nudažius tinką fasadiniais dažais.

Silikatinis tinkas

Dekoratyvinis silikatinis tinkas priklauso mineralinių tinkų grupei. Šio dekoratyvinio tinko pagrindinė rišamoji medžiaga yra kalio natrio silikatas. Šis tinkas taip pat pasižymi atsparumu grybeliams ir pelėsiams, aukštu laidumu garams, yra elastiškas, gerai praleidžia vandens garus. Silikatinis tinkas naudojamas fasadų šiltinimui pasirinkus akmens vatą. Pasižymi įvairesne spalvų gama.

Silikoninis tinkas

Tai bene geriausias, o kartu ir brangiausias dekoratyvinis tinkas. Silikoninis tinkas yra elastiškas, gerai praleidžia vandens garus, pasižymi ilgaamžiškumu. Darbas šiuo struktūriniu tinku yra šiek tiek sudėtingesnis, kadangi reikalauja daugiau patyrimo ir kruopštesnio darbų atlikimo. Tiesa, silikoniniai tinkai išsiskiria savo funkcinėmis savybėmis bei kokybe. Šio tipo struktūrinis tinkas geriau praleidžia vandens garus, o tai yra itin svarbi savybė mineraline vata apšiltintiems fasadams. Silikoninis tinkas praleisdamas vandens garus į išorę neįmirksta ir taip yra sumažinama tikimybė, kad tinkas atšoks, nutrupės.

Mozaikinis tinkas

Mozaikinis tinkas yra ypatingai atsparus trynimui ar plovimui. Skirtas tinkuoti pastatų cokolius, pamatus, balkonų sienas ir panašius paviršius. Dekoratyvinis mozaikinis tinkas turi įvairią spalvų gamą. Šis tinkas tinka apipavidalinant ofisus, parodų patalpas, automobilių salonus, laiptines ir kitas patalpas. Mozaikinis tinkas – tai paruoštas naudojimui, pagamintas akrilinių dervų pagrindu su spalvotomis kvarco granulėmis. Jis efektyvus, paprastas ir patogus naudojimui produktas.

Nuo tinkamo dekoratyvinio tinko pasirinkimo priklauso fasado galutinis patrauklumas ir estetinis statinio vaizdas. Jei nesate tikri, koks dekoratyvinis tinkas fasadui ar kitam paviršiui jums geriausiai tiktų - susisiekite su mumis. Patarsime, kokie dekoratyviniai tinkai geriausiai tiktų, padėsime apskaičiuoti reikiamą medžiagų kiekį.

Įsigijus internetu, dekoratyvinis tinkas pristatomas visoje Lietuvoje.