Žieminės meškerės 

Poledinė žūklė, tai toks žvejybos būdas, kai žvejai mėgėjai arba sportininkai žuvis iš po ledo gaudo blizgutėmis, avižėlėmis, plūdinėmis meškerėmis ir kita. Taip pat žvejai mėgėjai žiemos metu mėgsta gaudyti plėšrias žuvis skrituliai arba vėliavėlėmis.

Žūklaujant ant ledo žvejai privalo laikytis atsargumo priemonių. Esant -10 °C temperatūrai vieną žmogų (sveriantį 100 kg) išlaiko ne plonesnis kaip 7 cm ledas. Patikimas ledas yra skaidrus ir žalsvo arba melsvo atspalvio. Jei ledas baltas (pieno spalvos) – jis nepatikimas. Grupę žmonių (-10 °C) išlaiko 15 cm ledas.

Taip žvejai turėtų žinoti, kad žvejojant ant ledo turi su savimi turėti kirvį arba peikeną. Su jais galima patikrinti ledo tvirtumą. Taip pat žvejai savo žvejybinėje dėžėje turėtų turėti bent 10 metrų virvę su nedideliu svarmeniu.

Taigi ruošiantis į poledinę žvejybą reikia su savimi turėti ir žvejybinę dėžę. Jos dažniausiai būna pagamintos iš lengvo metalo arba nestoros faneros, stačiakampės formos, kurioje meškeriotojai laiko žiemines savo meškeres, masalus, samtelius bei pagautą laimikį. Žvejybinę dėžutę žvejyboje galima naudoti ir kaip kėdutę.

Žiemą plūdinėmis meškerėmis yra gaudomos karpinės žuvys. Žvejojant ežeruose ir užtvankose yra naudojamos nesudėtingos meškerės. Taip pat dažniausiai tam yra naudojamas 0,10 -0,12 mm valas (gaudant karšius gali būti storesnis – 0,14 mm). Na, o kabliukas yra parenkamas atsižvelgiant į naudojamo masalo dydį. Žieminė meškerė nuo vasaros meškerės skiriasi tuo, kad čia yra naudojamos mažesnės plūdės ir lengvesni svareliai. Plūdės slankiojančios arba stacionarios yra naudojamos atsižvelgus į žūklės vietos gylį. Tada valo gale yra rišamas kabliukas, kiek aukščiau jo tvirtinamas svarelis ir plūdė. Tokiomis meškerėmis tvenkiniuose ir ežeruose gaudomos kuojos, raudės, karšiai, rečiau ešeriai. Žvejojant upėse naudojamos kitokios konstrukcijos plūdinės meškerės. Prie storesnio (0.14 -0.16 mm) pagrindinio valo atsižvelgiant į srovės stiprumą rišamas atitinkamas svarelis. Per 5 – 8 cm nuo jo rišamas plonesnio valo pavadėlis, kurio ilgis gali būti nuo keliolikos iki kelių dešimčių cm ilgio. Viršuje tvirtinama plūdė. Žiemą gaudant žuvis plūdine meškere rekomenduojama jas jaukinti.

Jeigu nežinote kokias žiemines meškeres pasirinkti, Jums visada gali padėti šios srities specialistas, konsultantas.

Žiemines meškeres būtų geriausiai pirkti iš patikimų gamintojų, kurie garantuoja kokybę, ilgaamžiškumą ir kita.

Žiemines meškeres galite greitai išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internetu, nes čia galite rinktis iš plataus asortimento, nereikia gaišti laiko važinėjant į parduotuves, galima sutaupyti pinigų ir laiko.