Atpigo Sėdėjimo kamuolys Original PEZZI Sitsolution MAXAFE 45 cm Yellow Mankštos kamuoliai

Atpigo Gimnastikos kamuolys SPRINGOS 75cm Pilkas Mankštos kamuoliai

Atpigo Šokinėjimo kamuolys Original Pezzi® Globetrotter Big Mankštos kamuoliai

Atpigo Gimnastikos kamuolys Original Pezzi 75 cm Red Mankštos kamuoliai

Atpigo Sėdėjimo kamuolys Original PEZZI Sitsolution MAXAFE 65 cm Black Mankštos kamuoliai

Atpigo Kamuolys Gymnic Classic Plus 65 mėlynas Mankštos kamuoliai
28.00 € 32.00 € / 1 vnt

Atpigo Gimnastikos Kamuolys su Rankenėlėmis 55cm Pilkas Mankštos kamuoliai

Atpigo Kamuolys 55 Gymnic Plus žalias Mankštos kamuoliai
26.24 € 28.00 € / 1 vnt

Atpigo Kamuolys Gymnic Classic Plus 55 raudonas Mankštos kamuoliai
25.95 € 27.68 € / 1 vnt

Atpigo Šokinėjimo kamuolys Original Pezzi® Pon Pon 53cm Mankštos kamuoliai

Kokį mankštos kamuolį pasirinkti?

Šiuo metu rinkoje siūlomas treniruoklių asortimentas toks platus, kad rasti nebrangų, patogų ir saugų būdą mankštintis, gali būti keblu. Mankštos kamuolys – tobulas įrankis lengvai treniruotei. Tradiciškai, mankštos kamuoliai gaminami iš pradūrimams atsparios, minkštos, elastingos medžiagos, kuri pripildoma oro. Toks kamuolys gali būti naudojamas viso kūno pratimams, o ypač pusiausvyros, jėgos, vikrumo bei lankstumo lavinimui. Pastaraisiais metais mankštos kamuoliai keitėsi ir tobulėjo – įvairūs jų tipai dabar leidžia atlikti dar daugiau skirtingų pratimų ir suteikia naujų galimybių besimankštinantiems. Pasirinkti kamuolį mankštai nėra sunku, ypač žinant jų rūšis. Jas ir apžvelgsime tolesnėje straipsnio dalyje.

Kuo skiriasi mankštos kamuoliai?

Esama įvairių mankštos kamuolių. Kiekvienas jų turi savo paskirtį, todėl, prieš perkant, turėtumėte įsitikinti, kad kamuolys tinkamas atlikti norimus pratimus.

Pusiausvyros (šveicariški) kamuoliai

Šio tipo kamuoliai gali būti vadinami įvairiai: pusiausvyros, gimnastikos, šveicariškais, arba terapiniais. Jų dydis taip pat labai įvairus – nuo mažų iki didelių. Dideli kamuoliai naudojami viso kūno lavinimui bei pagrindinėms raumenų grupėms. Įprastai jie naudojami kaip treniruočių suoliukai: darant atsilenkimus ar kilnojant svorius, šie kamuoliai atlieka nugaros atramos funkciją. Taip pat jie gali būti naudojami atliekant įvairius pusiausvyros bei kūno tonuso pratimus. Kalbant bendrai, pagrindinis treniruotės su gimnastikos kamuoliu tikslas – išlaikyti pusiausvyrą, kol atliekami pratimai. Taip lavinama jėga, pusiausvyra bei kūno lankstumas.

Itin svarbu kiekvienam sportuojančiam pasirinkti tinkamą kamuolio dydį. Lentelėje, esančioje žemiau, pateikiamas rekomenduojamas kamuolio dydis, priklausomai nuo jį naudosiančio žmogaus ūgio.

Naudotojo ūgis

Kamuolio skersmuo

154 cm ir mažiau

45 cm

155-179 cm

55 cm

180-189 cm

65 cm

190-205 cm

75 cm

205 cm ir daugiau

85 cm

Nors ūgis – labai svarbus faktorius, tačiau, renkantis kamuolį, reiktų atsižvelgti ir į kūno svorį. Kamuolys turėtų būti tokio dydžio, kad žmogui ant jo sėdint, kojos pilna pėda remtųsi į grindis, taip tolygiai pasiskirstant svoriui. Žmogaus keliai sėdint turėtų būti dubens lygyje arba šiek tiek žemiau. Tiek klubai, tiek keliai turėtų suformuoti 90-ies laipsnių kampą. Ausys, pečiai ir klubai turėtų būti vertikalioje linijoje.

Antsvorio turintiems žmonėms rekomenduojami specialūs, svoriams atsparūs mankštos kamuoliai. Priklausomai nuo kamuolio, jie gali atlaikyti 90-200 kg svorį. Dėl storesnės medžiagos, jie taip pat puikiai tinka ir sportuojantiems su mažais vaikais bei gyvūnais. Mankštos kamuoliai pastariesiems yra labai patrauklus ir viliojantis užsiėmimas, todėl, įsigiję storesnį kamuolį, galėsite nesibaiminti, kad jis sprogs žaidimų metu.

Mažesni mankštos kamuoliai (mini-kamuoliai) naudojami kaip papildomi įrankiai treniruotėms. Pavyzdžiui, jie gali būti laikomi tarp blauzdų ar šlaunų, atliekant pratimus. Tokie kamuoliai nėra pritaikyti atlaikyti viso kūno svorį.

Medicininiai kamuoliai

Tai specialūs, pasunkinti mankštos kamuoliai. Paprastai jie gaminami iš gumos ar odos bei pripildomi smėlio ar kitų medžiagų. Jie naudojami lavinti jėgai, ir yra viena iš sprogstamosios jėgos treniruočių sudedamųjų dalių. Taip pat šie kamuoliai gali būti naudojami atliekant reabilitaciją. Kuo medicininis kamuolys didesnis, tuo jis sunkesnis: tokio kamuolio svoris gali svyruoti nuo 1 iki 15 kilogramų. Kai kurie medicininiai kamuoliai gali šokinėti, kiti skirti ridenti, dar kiti – gaudyti, todėl turi geresnį sukibimą. Šio tipo kamuoliai gali būti naudojami kaip ergonomiškesnė alternatyva svarmenims bei hanteliams.

BOSU kamuoliai

BOSU kamuoliai (angl. Both Sides Up) arba dvipusiai balansiniai treniruokliai yra kupolo formos ir laikomi universalesniais treniruokliais, nei įprastiniai mankštos kamuoliai. Plokščioji ir apvalioji pusės naudojamos atlikti įvairiems pratimams: dalį iš jų atlikti lengviau ant plokščiosios pusės, dalį – ant apvalios. Ir nors techniškai tai nėra kamuolys, šis treniruoklis plačiai naudojamas įvairiems jėgos pratimams bei pusiausvyros ir judrumo lavinimui.

Masažiniai bei mažieji terapiniai kamuoliai

Masažiniai kamuoliai treniruotės metu naudoja kūno svorį, atpalaiduojant įsitempusius raumenis. Šie kamuoliai dažnai būna dygliuoti – taip papildomai stimuliuojamos nervų galūnės. Mažieji terapiniai kamuoliai naudojami panašiu principu: švelnus guminis paviršius raminančiai ir atpalaiduojančiai veikia skaudančius raumenis.

Terapiniai kamuoliukai plaštakoms

Šie terapiniai kamuoliukai skirti lavinti rankų miklumą. Tokių kamuoliukų skersmuo mažesnis nei 5 cm ir paprastai jie naudojami reabilitacijoje.

Kaip naudoti mankštos kamuolius?

Mankštos kamuoliai – labai universali treniruočių priemonė, puikiai tinkanti treniruoti pagrindines raumenų grupes, lavinti jėgai, judrumui ir pusiausvyrai. Kaip jau minėta, kamuolių yra įvairių rūšių, todėl norėdami geriausiai išnaudoti savo mankštos kamuolio galimybes, įsigykite specialios literatūros arba mokomosios vaizdinės medžiagos, kuri leis susipažinti su treniruočių ypatybėmis bei teisingai atlikti norimus pratimus. Tai labai svarbu, kadangi klaidingai atliekami pratimai ne tik neatneš naudos, bei ir gali sukelti raumenų, raiščių bei kitokias traumas.

Apranga bei priedai

Mankštos kamuolys nuo prakaito gali pasidaryti slidus, kas gali apsunkinti treniruotę. Jos metu rekomenduojama dėvėti patogius, neslidžius batus, kurie padėtų išlaikyti pusiausvyrą. Drabužiai taip pat turėtų būti patogūs bei pralaidūs orui, kas sumažins prakaitavimą.

Dėl nepakankamai pripūsto mankštos kamuolio, treniruotė gali būti nepilnavertė, todėl visuomet po ranka turėkite pompą kamuoliui pūsti. Kai kurie kamuoliai parduodami be pompos, todėl ją gali tekti įsigyti atskirai.

Pabaigai

Sveika gyvensena ir aktyvus gyvenimo būdas šiais laikais gali atrodyti kaip brangus dalykas. Mankštos kamuolys – efektyvi ir nedaug kainuojanti investicija, kurią sau gali leisti kiekvienas. B-a.eu internetinėje parduotuvėje rasite platų pasirinkimą kokybiškų mankštos kamuolių, už prieinamą kainą. Nepamirškite, kad šis kamuolys gali tapti jūsų pirmu žingsneliu į sveikesnį gyvenimą!

Mankštos kamuoliai 

Raumenims stiprinti, koordinacijai ir pusiausvyrai gerinti, taisyklingai laikysenai lavinti, silpniesiems ir smulkiesiems kūno raumenims stiprinti, stuburui apsaugoti nuo kompresijos yra reikalingi mankštos kamuoliai.

Mankštos kamuolius galite rinktis iš skirtingų kainų, gamintojų, spalvų, rūšių, medžiagų iš kurių yra pagaminti, išmatavimų, dydžių, formos, turimo ūgio ir kita.

Turint gimnastikos kamuolį galima džiaugtis gera sveikata, nuotaika, darbingumu ir kita.

Atliekant gimnastikos kamuoliu pratimus mažėja stresas, dailėja kūno linijos, stiprėja pilvo ir nugaros raumenys.

Gimnastikos kamuoliai gali idealiai tikti viršutinės ir apatinės kūno dalies tempimui, jogos ir fitneso treniruotėms, reabilitacijos pratimams, besilaukiančioms mamytėms ir kita.

Sėdint ant kamuolio stuburas yra taisyklingos padėties, todėl nugaros skausmą patiriantiems žmonėms rekomenduojama darbo kėdę retkarčiais pakeisti mankštos kamuoliu. Jis naudingas nėščiosioms – sumažina strėnų skausmus, padeda pasiruošti gimdymui. Gimnastikos kamuolį galima naudoti ir norint sumažinti kūdikio pilvo skausmus – reikia paguldyti mažyli pilvuku ant kamuolio ir supuoti – taip kūdikis nurimsta.

Gimnastikos kamuolys taip pat stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, lavinama kvėpavimo sistemą, lavinami jutimai, lavinama pusiausvyra ir koordinacija, gerėja nuotaika, nes pratimai su kamuoliu yra nuotaikingi ir žaismingi.

Kaip ir kokius pratimus reikia atlikti Jums gali paskirti kineziterapeutas, internete galite pasižiūrėti ir pavyzdžių.

Tinkamas kamuolio dydis parenkamas pagal žmogaus ūgį, rankos ilgį arba specialisto rekomendacijas. Kamuolys turi atitinkti žmogaus kūno proporcijas (sėdint šlaunys ir keliai turi būti sulenkti 90° kampu).

Jeigu nežinote kokį gimnastikos kamuolį pasirinkti ir kokius, kaip reikia daryti pratimus, Jums visada gali padėti šios srities specialistas.

Taigi mankštos kamuolius galite greitai išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internetu, b-a.lt elektroninėje internetinėje parduotuvėje, nes čia galite rinktis iš plataus asortimento, vyksta įvairios akcijos, šiltas ir dėmesingas aptarnavimas.