Lituokliai 

 

Lituoklis, tai yra įtaisas, kuris įkaitusiu antgaliu ištirpina lydmetalį tam, kad sujungtų dvi metalines detales.

Lituoklis gali būti sudarytas iš įkaitinamo metalinio antgalio ir izoliuotos rankenos. Dažniausiai kaitinama naudojantis elektra, perduodant jos srovę, tiekiamą elektros laidais ar baterija, per kaitinimo elementą. Kitas kaitinimo metodas apima tinkamų dujų sudegimą, kurias galima tiekti per baką, įmontuotą ant lituoklio, arba per išorinę liepsną.

Skirtingi lituokliai ir skirtingai įkaista, atvėsta. Vieni gali per kelias sekundes, o kiti gali užtrukti net kelias minutes.

Kai nėra patogaus elektros šaltinio tada yra geriau naudoti mažus baterija valdomus arba dujinius lituoklius.

Skirtingoms darbo rūšims galite naudoti ir skirtingus lituoklių keičiamus antgalius. Piramidiniai antgaliai su plokščiais trikampiais šonais naudingi lituojant lakštinį metalą.

Apvalūs arba kalto formos antgaliai gali būti naudojami elektroniniam darbui.

Jeigu nežinote, kokį lituoklį pasirinkti, Jus visada galite pasikonsultuoti su specialistu, konsultantu.

Lituoklius pirkite tik iš patikimų gamintojų, kurie garantuoja kokybę, patikimumą, ilgaamžiškumą ir kita. Tačiau šių gamintojų lituokliai yra brangesni.

Lituoklius galite greitai išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internetu, nes čia galite rinktis iš plataus asortimento, nereikia gaišti laiko važinėjant į parduotuves, galima sutaupyti pinigų ir laiko.

Na, o nusipirkus lituoklius reikia tinkamai juos naudoti, prižiūrėti ir kita. Jie turi būti laikomi sausoje ir švarioje vietoje. Įnešus juos iš šalčio, rekomenduojama keletą valandų palaukti ir naudoti tik sušilusius įrankius. Nevalia pamiršti ir asmeninio saugumo – lituoklio taisyklių, apsauginių akinių, pirštinių ir kita.